Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • З 1 жовтня стартує монетизація пільг на «комуналку»: в ОДА пояснили механізм отримання коштів

З 1 жовтня стартує монетизація пільг на «комуналку»: в ОДА пояснили механізм отримання коштів

  • 26 вересня, 2019 15:47
Починаючи з жовтня домогосподарства та «пільговики» на Житомирщині отримуватимуть субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг у монетизованій формі. Виплату такої допомоги здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення в області.

Про це 26 вересня повідомив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА Юрій Прокопець.
 

«Станом на 19 вересня цього року житлову субсидію в області отримує 103,9 тис. домогосподарств, а це – 21,9% родин на Житомирщині. Якщо родині автоматично перепризначали субсидію у травні цього року, то у жовтні не потрібно звертатися за житловою субсидією на опалювальний період 2019/2020 року. У такому випадку органи соцзахисту здійснять автоматично розрахунок після отримання інформації про доходи за 1-2 квартали 2019 року. Проте якщо у травні родині відмовили у призначенні житлової субсидії, то таке домогосподарство вже зараз може повторно звернутися за призначенням субсидії», – розповів Юрій Прокопець.


Директор департаменту наголосив на тому, що у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у будинку осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг подаються нові заява та декларація.

Заяву та декларацію для призначення житлової субсидії можна подати як до місцевих органів соцзахисту, так і через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Пенсіонери та інші громадяни, які отримували житлову субсидію готівкою та безготівковою формами через «Ощадбанк», будуть продовжувати отримувати її в банківській установі. Інші громадяни, які матимуть субсидію і не нададуть банківські рахунки до органів соцзахисту населення, будуть отримувати житлову субсидію на поштовому відділенні зв’язку.Домогосподарства, в яких житлова субсидія перевищуватиме 5 тис. грн, будуть отримувати її у безготівковій формі.

Крім цього, з 1 жовтня для пільговиків розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Наразі на Житомирщині обліковується понад 400 тис. осіб різних пільгових категорій, з яких понад 100 тис. осіб отримують пільги за спожиті житлово-комунальні послуги.
 

«Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Водночас, за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до початку опалювального сезону, виплата пільги буде здійснюватися у грошовій готівковій формі через їх особисті рахунки в «Ощадбанку» або через почтові відділення «Укрпошта», – наголосив Юрій Прокопець.


Таким чином пільговики зможуть зняти кошти з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги. Детально про те, як оформити житлову субсидію на цей опалювальний період, читайте за посиланням.
Поділитись

Новини по темі: