28 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • З червоними прапорами і портретами загиблих: як Житомир відзначив День перемоги. ФОТО

З червоними прапорами і портретами загиблих: як Житомир відзначив День перемоги. ФОТО

  • 10 травня, 2019 8:38
  • 875
  • 1
У Житомирі вранці 9 травня на майдані Перемоги зібралося кількасот людей. Частина з них тримала в руках фотографії часів Другої світової війни, нагороди ветеранів, а прихильники забороненої нині Компартії, розгорнули червоні прапори, на яких була заклеєна радянська символіка, інформує «Громадське Радіо».

Поруч з ними зібралося декілька десятків активістів, які тримали фотографії воїнів, загиблих на сході України. 

Вони розгорнули плакати з написами «Пам’ятаємо полеглих героїв сучасної Російсько-Української війни», «Пам’ятаємо заморені голодом міста і села української землі», «Пам’ятаємо закатованих земляків в підвалах НКВС».
 

«Ми вийшли з патріотичними організаціями, щоб проконтролювати заявлену російську акцію «Безсмертний полк» і символіку, яку вони будуть використовувати. Таких особливих порушень у них не було. Тільки в однієї жінки була зірка з серпом та молотом. Ми покликали поліцію і вони самі з нею розбиралися. Ми йшли зі світлинами російсько-української війни. Для нас 9 травня — це не свято, а день жалоби», — зазначила учасниця ходи Марія Бовсуновська.


Після покладання квітів до пам’ятника визволителям Житомира усі рушили ходою до Монумента Слави, де відбувся мітинг-реквієм.

Першими йшли активісти з синьо-жовтими прапорами, які розгорнули прапор «На Москву». Слідом за ними, відділені поліцейськими крокували учасники ходи «Безсмертний полк».

Час від часу між активістами виникали словесні перепалки, але в цілому за інформацією поліції урочистості пройшли без порушень.

«У мітингу пам’яті взяли участь близько 3,5 тисяч учасників без порушень. Інцидент з появою жінки у пілотці з радянською символікою одразу припинений. Жінку доставлено до відділу, опитано, подію зареєстровано. Публічну безпеку та спокій громадян у м. Житомирі охороняли майже 460 поліцейських, у тому числі нацгвардійці», — зазначила Керівник відділу комунікації ГУ НП у Житомирській області Алла Ващенко.Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

10 травня, 2019 21:13:12

"Прапор 150 ідрицька також пропаганда - є пояснення УІНПу.