28 травня, 2022
Ми в соцмережах

Житомиряни не задоволені роботою «швидкої допомоги»

  • 30 листопада, 2018 14:32
  • 969

Жителі обласного центру не задоволені роботою «швидкої допомоги». Про це вони скаржаться під час спілкування із журналістами.

«Коли викликала «швидку» чоловікові — приїхали через дві з половиною години», - розповіла житомирянка.

 

 

Заступник головного лікаря Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Леонід Шарнопільський запевняє, що по місту автомобіль «швидкої» прибуває у встановлені нормами 10 хвилин. Разом із тим запевняє, що до приміського населеного пункту у встановлені нормами 20 хвилин не добираються. Все, за його словами, через поганий стан доріг.

 

Відео СК-1

Сам головний лікар Анатолій Сова у ефірі на телеканалі СК-1 від 20 вересня 2018 року побачив ще одну проблему: недостатнє фінансування галузі, застарілий транспорт та відтік кадрів.

Дивно. Адже за його ж словами, завдяки виїзду автомобілів лише на екстрені виклики, щомісяця їх поменшало на 150. За логікою, мали би зменшитися як мінімум витрати пального, робота персоналу та водіїв тощо. При чому за даними управління охорони здоров’я, фінансування галузі протягом з 2013 року лише зростає. Різниця між виділеними коштами у 2013 та 2017 році зросла майже вдвоє. Попри те, що за словами очільників швидкої допомоги, з 2013 року вони працювали над зменшенням навантаження на медиків та виїзду виключно на невідкладні виклики. Так, за даними управління охорони здоров’я, тільки витрати з бюджету на пальне для «швидких» зросли за період з 2013 по 2017 рік з 8 мільйонів до понад 17 мільйонів. Примітно, що попри збільшення фінансування, рівень смертності у присутності бригад швидкої допомоги не знижується. Якщо у 2016 році таких осіб було 87, то у 2017 — їх стало на 32 більше.

 

 

В чому причина збільшення смертності — у центрі мовчать. Посилаються на недофінансування. Однак навряд чи той факт, що, на думку Анатолія Сови, бюджет не дофінансовує «швидку», може слугувати виправданням...

Поділитись

Новини по темі: