Наприкінці минулого року провели конкурс серед медичних закладів Житомирської області для навчання спеціалістів універсально-прогресивній системі домашніх візитів до вагітних жінок та сімей з дітьми від 0 до 3 років. Раніше новаторами в цьому напрямку у регіону стали два заклади у Коростені та Житомирі, які вже працюють за цією моделлю патронажу.
Про це йдеться на сайті ГО “НУО”Ін Тач Юкрейн Фундейшн” (крос-секторального проекту Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ)
На лютий заплановані навчання для спеціалістів з 13 медичних закладів Житомирської області. Медичні фахівці навчатимуться універсально-прогресивній моделі патронажу, яка концентрується не лише на медичних аспектах, а й психологічних, фізичних та соціальних.
Універсально-прогресивна модель патронажу домашніх візитів є пацієнтоорієнтованою, націленою на якість відвідувань родини з дитиною, а не кількість. Це перехід від принципів “виявити проблему та перенаправити” до нових принципів “вчасно виявити та усунути або ж значно зменшити ризики, які можуть призвести до певної проблеми”.
Така система особливо актуальна в сучасних реаліях України, коли молоді сім’ї були змушені покинути власні домівки, тікаючи від війни. І у новому відносно безпечному місці з новонародженою дитиною потребують більшої підтримки та консультування.
23 січня даний проект підписав з Житомирським медичним інститутом Житомирської обласної ради меморандум про співпрацю як імплементуючий партнер Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ у Житомирській області.
Окрім того, в лютому у Житомирі буде проведено ряд безкоштовних занять для дітей за підтримки ЮНІСЕФ.
Довідково: Впровадження універсально-прогресивної моделі домашніх візитів реалізується в межах крос-секторального проекту «Комплексне реагування на надзвичайні ситуації в Житомирській області для забезпечення потреб дітей, батьків та опікунів, які постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні» ГО “НУО “Ін Тач Юкрейн Фундейшн” за підтримки Дитячого фонду ООН (Юнісеф).