Ми в соцмережах

Верховна Рада відправила у відставку Дмитра Разумкова

  • 7 жовтня, 2021 12:26
Верховна Рада відправила у відставку спікера парламенту Дмитра Разумкова. Він обіймав цю посаду 770 днів.

За таке рішення на засіданні ВРУ в четвер, 7 жовтня, проголосували 284 народних депутати, інформує Новое Время.Головуючим під час розгляду питання про відставку був голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, бо Разумкова раніше відсторонили від цієї діяльності.

Виступаючи з трибуни Ради, Разумков заявив, що принципи, з якими він прийшов на свою посаду, залишилися незмінними, натомість Слуга народу їх змінила.
 

«Якщо ми повернемось до принципів, то принцип демократії, до якого ми йшли, став принципом влади більшості, принцип верховенства права та закону змінився на політичну доцільність, принцип права на власну позицію та свободу слова змінив принцип «хто не з нами, той проти нас», принцип «закон один для всіх» став принципом «друзям — усе, ворогам — закон». А принцип «офшори для влади — ганьба», став принципом «нічого страшного, у кожного ФОПу вони є», — сказав Разумков.


Після цього голова партії Слуга народу Олександр Корнієнко розкритикував Разумкова. Він заявив, що до роботи спікера є безліч питань і Рада перетворилася на «гальмо реформ».

Корнієнко підкреслив, що Разумков «відступив від загальних принципів, більше не є членом нашої команди і відповідно не може представляти нашу партію на такій високій посаді».
 
 

Конфлікт Разумкова зі Слугою народу


До парламентських виборів протягом пів року Разумков був лідером партії Слуга народу і під першим номером пройшов в Раду за її списком. Під час обрання спікером парламенту в серпні 2019 року він отримав рекордну підтримку — 382 голоси.

Однак наприкінці вересня 2021 року саме фракція Слуга народу ініціювала збір підписів за відставку Разумкова з посади спікера парламенту. Глава фракції Давид Арахамія звинуватив Разумкова в розв’язанні «регламентної війни» і заявив про відмінності в поглядах.

Йдеться про те, що глава Ради критикував процедуру прийняття законопроєкту президента Володимира Зеленського про олігархів, заявляючи, що нардепи від Слуги народу порушили регламент, і направив документ на розгляд до Венеціанської комісії. Разумков пояснював це тим, що не міг вчинити інакше, тому що цього вимагала омбудсмен Людмила Денісова та опозиційні фракції.

4 жовтня голови комітетів Ради демонстративно покинули засідання погоджувальної ради й публічно розкритикували роботу Разумкова за те, що він дозволив лідеру Європейської солідарності Петру Порошенку виступити із засудженням Зеленського, який напередодні став одним з фігурантів резонансного журналістського розслідування про офшори Pandora Papers.

Наступного дня Рада відсторонила Разумкова від ведення пленарних засідань. За його словами, це було зроблено незаконно.
 

Що далі?


Перший заступник голови фракції Слуга народу Олександр Корнієнко раніше підкреслював, що фракція підтримає повернення до них Дмитра Разумкова, але вважає, що той зможе проявити себе як позафракційний депутат.

Сам Разумков казав, що планує «створити власну команду» після відставки. Він не уточнив, з якими політичними силами планує співпрацювати.

Він також попередив, що звернеться до суду, якщо монобільшість спробує забрати у нього депутатський мандат.
Поділитись

Новини по темі: