Ми в соцмережах
  • Головна
  • Політика
  • У Житомирі кандидат-порушник повісив у ліфтах будинків дзеркала зі своєю агітацією. ФОТО

У Житомирі кандидат-порушник повісив у ліфтах будинків дзеркала зі своєю агітацією. ФОТО

  • 21 жовтня, 2020 11:23

У Житомирі в багатоквартирному будинку по вулиці Шевченка, 105 у ліфті 20 жовтня з'явилось дзеркало з агітацією кандидата в депутати Житомирської обласної ради Руслана Каравана. Балотується він від партії “Слуга Народу”. Про це ОПОРІ розповіли місцеві жителі та надали фото.

“Повісили сьогодні між 10 і 12.30 год. Виходили з дому - не було, поверталися - вже є. Дзеркало висить досить високо, не на рівні обличчя. Треба навіть дотягнутись, щоб сфотографувати напис”, – кажуть місцеві.

Як повідомили «Журналу Житомира» у пресслужбі партії ОПОРІ розповіли, що кандидат виготовив дзеркала сам і розмістили таких 30.

“Людина підійшла креативно до передвиборної агітації і захотіла залишити щось більше, ніж купу сміття після себе. Він це зробив своїми руками, в нього є обладнання вдома і це займає не дуже багато ресурсів і людина просто хоче зробити якусь корисну річ. У день тиші або знімуть, або заклеять напис, бо на двосторонньому скотчі приклеєно, але потім після виборів, знову повісять, тому що людям користь, це для людей. Повісили 30 дзеркал”, – зазначили у пресслужбі.


На агітаційному дзеркалі вихідні відомості відсутні.

Відповідно до частини 2 статті 53 Виборчого кодексу України друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про підприємство, що здійснило друк, або інформацію, що друк здійснено з використанням обладнання відповідного кандидата або партії (організації партії), яка висунула кандидата (кандидатів), їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Згідно із статтею 212-13 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розповсюдження відповідних матеріалів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 212-14 КУпАП порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поділитись

Новини по темі: