26 травня, 2022
Ми в соцмережах

373 «за»! Верховна Рада скасувала депутатську недоторканність

  • 3 вересня, 2019 11:56
  • 759
  • 1
Верховна Рада України підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про скасування недоторканності народних депутатів.

За законопроект проголосували 373 обранці, передає "Українська Правда".

Закон прибрав з 80-ї статті Конституції два абзаци про те, що депутатам гарантується недоторканність і без згоди Верховної Ради їх не можна притягнути до кримінальної відповідальності.

Підтримали документ фракції "Слуги народу" (252 нардепи, повний склад), "Європейська солідарність" (підтримали 24, 3 утримались), "батьківщина" (23, повний склад), "за майбутнє" (22, повний склад), "Голос" (19, повний склад), позафракційні (33 – за, 1 утримався).

За зняття недоторканності не голосувала фракція "Опозиційної платформи – За життя".  

Перед голосуванням до нардепів звернувся президент Володимир Зеленський. У своїй промові він зазначив, що у депутатів залишається індемнітет, тобто вони не будуть нести відповідальності за політичні рішення.
 

"Я хочу вкотре розвіяти всі міфи і всі політичні маніпуляції. У депутатів залишається індемнітет. Вони не будуть нести відповідальності за політичні рішення, за голосування, чи будь-які політичні рішення. Мова йде про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності. Якщо депутат збиває людину, або кришує видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, він повинен нести відповідальність. Це законодавчий орган державної влади, це парламент, а не "малина", де можна 5 років ховатися під куполом", - сказав Зеленський.


Недоторканність нардепів буде скасована з 1 січня 2020 року.
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Евгения Евгения
3 вересня, 2019 15:47:57

осталось только утвердить судом. если не найдут нарушений.