21 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Політика
  • Вибори до Верховної Ради: партія Вакарчука нарощує рейтинг, а партія Порошенка втрачає

Вибори до Верховної Ради: партія Вакарчука нарощує рейтинг, а партія Порошенка втрачає

  • 18 червня, 2019 16:46
  • 729
До парламенту можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Батьківщина", "Європейська солідарність" та "Голос".

Такі результати ролінгового дослідження Центру "Соціальний моніторинг" і Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка за 8-14 червня, оприлюдненого 18 червня, інформує "Українська Правда".

Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчої неділі, то партію президента Володимире Зеленського "Слуга народу" підтримали б 47,5% тих, хто визначився і буде голосувати,

На другому місці партія "Опозиційна платформа – За життя" Юрія Бойка та Віктора Медведчука, яку підтримали б зараз 11%.

ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко набирає 8,7%.

Партію екс-президента Петра Порошенка "Європейська солідарність" готові підтримати 8,3% опитаних.

Партія "Голос" Святослава Вакарчука також долає прохідний бар'єр – вона має 5,3% підтримки.

З урахуванням похибки вибірки також мають шанси подолати прохідний бар'єр у 5% партіЇ "Сила і честь" Ігоря Смешка (3,9%) та "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка (2,9%).

В інших партій – менше 2,5% підтримки.Директор центру "Соціологічний моніторинг" Дмитро Дмитрук наголосив, що партія "Голос" наростила підтримку з 1% до понад 5% із моменту, коли Святослав Вакарчук оголосив про створення партії і похід на парламентські вибори.

Він також зазначив, що доволі стабільні показники у "Опозиційної платформи – За життя" та "Батьківщини", "Європейська солідарність" же потрохи втрачає рейтинг.Партія "Слуга народу" лідирує по всіх регіонах.

Базовий регіон "Опозиційної платформи - За життя" – східний, у західному регіоні змагаються за друге місце партії "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".Голосувати планують 83,3% опитаних. Не голосуватимуть 12,1% респондентів.Дмитрук зазначив, що базове дослідження ґрунтується на вибірці у понад 2000 респондентів.

Перша хвиля опитування була по 250 респондентів, та після розпуску Верховної Ради дослідження переформатували: тепер опитують по тисячі респондентів щотижня і з наближенням виборів будуть збільшувати вибірку і оновлювати дані частіше.

Наступного тижня будуть результати нової хвилі дослідження.

Для четвертої хвилі "ролінгу" (8-14 червня) було опитано 2100 респондентів віком від 18 років, метод – особисте інтерв’ю за стандартизованою анкетою. Стандартна помилка (відхилення) за даними для вибірки 2000 респондентів: +/- 1,2-2,2%.
Поділитись

Новини по темі: