18 травня, 2022
Ми в соцмережах

У «Свобода» вимагає позбавити Крим автономії

  • 9 вересня, 2008 15:56
  • 1839
У понеділок, 8 вересня, відбулась прес-конференція Житомирської обласної організації ВО «Свобода». Про це «Журналу Житомира» повідомили в прес-службі партії.

У світлі останніх подій на Кавказі, коли на очах у всієї цивілізованої спільноти було фактично сплюндровано омите кров'ю сотен воєн та збройних конфліктів найважливіше досягнення світової геополітики, а саме - право будь-якої країни на територіальну цілісність та недоторканість її кордонів, жодна країна світу відтепер не може почуватися в повній безпеці. Особливо це стосується країн пострадянського простору, які, на жаль, історично опинилися у межах геополітичних інтересів Росії.

Україні, яка за спостереженнями впливових міжнародних спостерігачів та організації, може стати наступною мішенню "найбільшої держави світу" вже сьогодні необхідно приймати активні контрзаходи для недопущення у подальшому навіть можливостей будь-яких провокацій збоку сусідніх держав, які б навіть теоретично загрожували нашій територіальній цілісності. Що ж потрібно у першу чергу зробити нашій владі для того, щоб підсилити слабкі місця безпеки держави?

Бачення розв'язання цієї проблеми під час прес-конференції висловили лідери Житомирської обласної організації ВО "Свобода" - секретар організації Іван Саюк та голова обласної організації Руслан Коцюбинський. Ініціатива молодих політиків полягає у ліквідації автономного статусу Криму через всенародний референдум.

- Заради збереження України у межех її нинішніх кордонів необхідно ліквідувати автономний статус Криму та спеціальний статус міста Севастополя, оскільки в Криму може повторитись Південно-Осетинський сценарій, - говорить Руслан Коцюбинський. - Під приводом захисту російських громадян, Росія може розпочати аналогічну агресію. Тим більше, що саме на півострові розташовані військові бази Російської Федерації. Попередній "дзвіночок" для України вже пролунав, оскільки офіційно підтверджено, що у Криму не один рік усі охочі мали змогу отримати російський поспорт.

З огляду на такі підозрілі кроки "братньої держави" ВО "Свобода" пропонує усім українцям не сидіти склавши руки, а долучитися до ініціативи проведення всенародного референдуму, який має остаточно визначити Крим українською територією, цим самим знявши усі можливості для провокацій як для російських високопосадовців, так і "п'ятої колони" всередині самої України. Доповідне звернення вже подано на розгляд Верховної Ради України. Проте, якщо парламент не візьме до уваги пропозицію українських націоналістів, "Свобода" організовуватиме збір підписів під вимогою призначити всеукраїнський референдум за народною ініціативою (відповідно до ст. 72 Конституції України та ст. 15 Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми").

- Якщо статус Криму не змінимо ми, його змінить Росія. Так як це зробила для Абхазії та Південної Осетії, - підсумував ініціативу своєї політичної сили голова Житомирського обласного об'єднання ВО "Свобода" Руслан Коцюбинський, додавши, що вже на днях "Свобода" звернеться до всіх націонал-демократичних партій, громадських організацій області та свідомих українців з проханням підтримати дану ініціативу українських націоналістів.

Поділитись

Новини по темі: