28 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Жителі громади, активісти й екологи протестують проти бюрократичних процедур у відновленні згарищ на Житомирщині

Жителі громади, активісти й екологи протестують проти бюрократичних процедур у відновленні згарищ на Житомирщині

  • Фото: ДП "Ліси України"
  • 17 квітня, 2024 15:28

Представники Овруцької громади спільно з місцевими активістами та екологами вийшли на мітинг, щоб наочно продемонструвати наслідки бюрократичних перепон, які створює складний процес оцінки впливу на довкілля. Попри те, що масштабні лісові пожежі сталися ще у 2020 році й тоді вигоріло понад 18 тисяч лісів громади, частину з них й досі не вдалося відновити через норми у законі про ОВД.

Про це 17 квітня повідомляє ДП "Ліси України".

Учасники акції переконані, що ОВД – це дороговартісна та абсурдна процедура, лише, завдяки якій можна довести, що на пошкодженій ділянці лісівники матимуть право розпочати роботи з відновлення. До цього будь-які кроки заборонені законом. Для прикладу, по філії «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» ДП «Ліси України» витрачено на процедуру оцінки впливу на довкілля та інші складові понад 2 мільйони гривень. А сама процедура ОВД та отримання висновку триває не менш ніж пів року.

Жителі громади, близькі яких перебувають на фронті впевнені, що деревина з таких ділянок є стратегічною для військових і слугуватиме для облаштування бліндажів, окопів та інших польових фортифікаційних споруд, забезпечуючи захист від ворожого вогню. Замість цього, лісівники змушені заготовляти потребу для захисників на нових ділянках, в той час, як пошкоджені стихійним лихом ліси продовжують гнити на землі.

«Очевидно, що у воєнний час це неприпустимий тягар на лісову галузь. Через те, що дерева просто лежать мертвим вантажем на поверхні, місцеві бюджети недоотримують важливі надходження, які можуть піти на підтримку підрозділів Збройних Сил України. Чинні процедури проведення оцінки впливу на довкілля для санітарних рубок дуже сильно затягнули відновлення постраждалих лісів. У результаті маємо економічні втрати у вигляді неефективно витрачених коштів, які потрібні зараз на більш нагальні потреби. А ще – соціальну напругу, адже громада не розуміє, чому лісівники не наводять лад у пошкоджених лісах», – наголошує міський голова Овруча Іван Коруд.

Фото: ДП "Ліси України"

Поділитись

Новини по темі: