Аферисти створюють різноманітні сайти з інформацією про виплату матеріальної допомоги. На таке оголошення відгукнулась 69-річна житомирянка та втратила чималу суму.
Про це повідомили в Житомирському РУП.
"69-річна житомирянка отримала у соціальній мережі рекламне повідомлення про можливість отримання допомоги від держави. Жінка одразу ж перейшла за прикріпленим посиланням, заповнила анкету, вказавши свою особисту інформацію та конфіденційні відомості банківської картки. Одразу ж після цього пенсіонерка виявила, що з її фінансового рахунку зникло понад 20 тисяч гривень", - йдеться в повідомленні.
У поліції відзначають, що такі випадки не поодинокі.
Громадян застерігають від подібних необачних вчинків
- Під час оформлення електронних заяв та інших документів, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному та захищеному Інтернет-ресурсі (його адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок», «щит» тощо).
- Не встановлюйте на свої комп’ютери, телефони чи інші ґаджети стороннє програмне забезпечення, яке вам пропонують для нібито отримання соціальної допомоги.
Офіційний сайт ЄДопомога має адресу https://edopomoga.gov.ua/ . Тут ви можете дізнатися про грошову допомогу від держави, виплати міжнародних організацій та надання волонтерської допомоги. Там же вказані й офіційні сторінки у соціальних мережах.
У разі сумнівів або підозр, що вас намагаються ошукати, зверніться до поліції.