Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Вчителька музичної школи з Житомира - затримана за колабораціонізм

Вчителька музичної школи з Житомира - затримана за колабораціонізм

  • Фото: Житомирська обласна прокуратура
  • 24 червня, 2022 9:31

Звинувачена у колабораціонізмі працівниця однієї із житомирських музичних шкіл не визнавала збройної агресії росії та називала війну «операцією з визволення українців». Саме через такі заяви на жінку надійшла скарга до поліції.

Інформацію про це надає Житомирська обласна прокуратура.

На підставі зібраних фактів, Житомирською окружною прокуратурою було повідомлено про підозру. Звинувачена заперечувала збройну агресію рф проти України, окупацію державою-агресоркою українських територій та закликала громадян до підтримки рішень збройних формувань. Така протизаконна діяльність карається відповідно до ч. 1 ст. 111-1 КК України.

Досудове розслідування встановило, що викладачка однієї з музичних шкіл Житомира займалася колабораційною діяльністю ще з початку травня 2022 року.

«Вдень, безпосередньо у робочий час, перебуваючи у коридорі поруч з кабінетом директора навчального закладу, у присутності інших викладачів, жінка публічно виправдовувала збройну агресію росії, називаючи розпочату нею війну «спеціальною військовою операцією» для захисту українців», – говорить один із працівників прокуратури.

«Підозрювана зневажливо висловлювалась про українських захисників, звинувачувала Збройні сили України у знущанні над російськими полоненими. Викладачка заперечувала скоєння росіянами військових злочинів у Бучі і Бородянці, називаючи це «фейками», які розповсюджує Україна», – підкреслює один із працівників тієї самої школи.

Педагогиня активно агітувала колег підтримати російських окупантів та цинічно переконувала працівників школи, що російські війська чинять правильно, вбиваючи мирних жителів.

Замість того, щоб підтримати таку думку, колеги викладачки звернулися із заявою до правоохоронних органів.

Наразі Житомирське райуправління проводить досудове розслідування за оперативного супроводу Управління СБ України в області. 

Поділитись

Новини по темі: