4 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • В Житомирській області проведено обшуки діячів медійного блоку УПЦ (МП), які розпалювали релігійну ворожнечу

В Житомирській області проведено обшуки діячів медійного блоку УПЦ (МП), які розпалювали релігійну ворожнечу

  • Фото: Генрокуратура
  • 12 березня, 2024 18:52

За результатами проведених понад 20 обшуків у Київській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Житомирській областях та місті Києві вилучено докази протиправної діяльності та повідомлено про підозру 14 учасникам злочинної організації. 

За даними слідства, з метою дестабілізації суспільно-політичної та релігійної ситуації в Україні, діяла злочинна організація. Задля конспірації діяльності використовували офіційно зареєстровані суб’єкти господарювання, пов’язані з медійною сферою. Про це повідомляють в Офісі генпрокурора

До складу організації увійшли керівники громадських організацій, працівники медійного блоку УПЦ (МП), які виготовляли та поширювали антиукраїнські матеріали, що підривають довіру до українського суспільства, пропагують повернення України в зону релігійного, культурного та політичного впливу рф. 

Учасники групи здійснювали розробку та висвітлення в медіа, в тому числі західних країн, викривленої інформації щодо процесу переходу релігійних громад УПЦ до ПЦУ. Для поширення російських наративів використовували спільноти у соціальних мережах, відеохостинг YouTube та медіамайданчики.

В залежності від участі та ролі кожного у протиправній діяльності, їхні дії кваліфіковано як державну зраду, колабораційну діяльність, створення злочинній організації, керівництво та участь у ній, розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, виготовлення та поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 111, ч. 6 ст. 111-1, ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 161, ч. 4 ст. 28 ч. 2, 3 ст. 436-2 КК України).

Досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області за оперативного супроводу УЗНД ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитись

Новини по темі: