Попередньо встановлено, що фігуранти телефонували жителям України та повідомляти про потрапляння їх рідних у неприємні ситуації: ДТП, раптову хворобу, затримання за вчинений злочин тощо. Надалі просили гроші «для залагодження проблем».
Днями правоохоронці провели обшуки у виправній установі, а також за місцем проживання спільниці фігурантів. Про це інформує пресслужба поліції.
Відомо, що 42-річний підсудний уже був викритий у шахрайстві та нині перебуває у виправній установі. Чоловік підшукав спільників серед співкамерників віком 41 та 32 років. Старший з них підсудний за крадіжку, а молодший – за вбивство. Також до реалізації схеми він долучив знайому 41-річну жительку Рівненщини.
За попередніми даними, ув’язнені за допомогою мобільних телефонів спілкувалися з громадянами, імітуючи голоси їх рідних. Вони виманювали кошти під приводом термінової сплати за лікування, або відшкодування збитків чи потреби дати хабар, аби залагодити проблеми тощо. Потерпілі робили перекази за номерами вказаних їм банківських карток.
Надалі спільниця проводила зняття грошей, частину яких залишала собі як винагороду, а на решту купувала харчові продукти та надсилала до в’язниці. Також фігуранти змушували потерпілих робити перекази шляхом поповнення номерів телефонів мобільних операторів. Зазвичай сума, яку вдалося виманити, становила кілька тисяч гривень.
Протиправну діяльність викрили та задокументували оперативники обласного відділу протидії кіберзлочинам ДКП Національної поліції, слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області та за сприяння керівництва та працівників оперативного відділу установи виконання покарань.
Під час обшуків поліцейські вилучили банківські картки, мобільні телефони, сім-карки, накопичувачі даних та чорнові записи.
Досудове розслідування триває за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури. Оперативники кіберполіції та карного розшуку ГУНП області встановлюють інших потерпілих від дій фігурантів та інші обставини.
Законодавством шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.