30 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • У Бердичеві через хворого на сказ собаку запровадили карантин

У Бердичеві через хворого на сказ собаку запровадили карантин

  • Фото: ілюстративне
  • 9 травня, 2024 16:58

У місті Бердичів виявлено випадок сказу у собаки. Введено карантинні обмеження, визначено загрозливу зону, вжито низку інших заходів.

Про це інформує Бердичівська міська рада.

Випадок захворювання собаки на сказ став причиною скликання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді.

"Заступник голови комісії, начальник Бердичівського РУ ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській обл. Валерій Биков інформував присутніх: 06.05.2024 р у Бердичеві на вул. Б. Хмельницького виявили хвору на сказ собаку (хворобу підтвердило лабораторне дослідження патологічного матеріалу). Постало питання про введення карантинних обмежень та затвердження заходів з оздоровлення та профілактики захворюваності тварин на сказ. З-поміж іншого Валерій Биков нагадав, що вогнищем сказу вважається не лише місце виявлення джерела збудника інфекції, але й навколишня територія, на яку можлива міграція диких та безпритульних тварин. У дворі, де загинув собака, проведено вимушену дезінфекцію та щеплено проти сказу одного собаку та кота", - повідомили в міськраді.

Члени комісії прийняли ряд відповідних рішень.

"Так у вогнищі по вул. Б. Хмельницького, 41, з 07.05.2024 р введено карантинні обмеження терміном на 60 діб. Оголошено загрозливою зоною частину північно-східної території міста на частину, що обмежується вулицями Залізничною (з півночі), Вінницькою (з півдня), Садовою (з заходу), Червоною та Білопільською (зі сходу)", - визначено в рішенні.

Без погодження з фахівцями Держпродспоживслужби заборонено ввіз і вивіз собак, котів та диких тварин з вогнища та території загрозливої зони. Під такою самою забороною – проведення виставок, виводок собак. Має бути забезпечено проведення всього комплексу ветеринарно-профілактичних робіт та оздоровчих заходів у вогнищі сказу.

Осіб, котрі контактували з хворою твариною, буде направлено на обстеження до лікаря-рабіолога. Окрім того, у рішенні комісії присутні пункти про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед населення та посилення роботи з відлову безпритульних тварин.

Поділитись

Новини по темі: