У Києві дві сестри влаштували танці на могилах військових на Лісовому кладовищі, зокрема і на могилі власного батька з 95-ої бригади, який загинув у Ізюмі. Дівчата зняли все на відео та виклали в соцмережі. Правоохоронці затримали порушниць і тепер їм загрожує до 5 років ув’язнення. Затримані вже перепросили за свою поведінку.
Про це 25 серпня повідомила поліція Києва.
Зазначається, що ввечері, 24 серпня, правоохоронці у соцмережах натрапили на відео, де двоє дівчат танцюють на могилах загиблих воїнів на Лісовому кладовищі. Через деякий час киянок затримали біля станції метро «Золоті Ворота». Ті стверджували, що прийшли на кладовище та вирішили таким чином «вшанувати» памʼять загиблих захисників України».
Фото: поліція Київ
Одна з дівчат 1997 року народження, інша – 2000-го. Ще до затримання, через хвилю критики, дівчата видалили відео і перепросили за свою поведінку, зазначивши, що танцювали біля могили батька, який загинув в Ізюмі.
Відео: 1+1 з пабліку Київ інфо
«Сьогодні ми навідували на могилі свого полеглого батька, що загинув під Ізюмом. На жаль, було не дуже коректно виставляти відео такого характеру, хоча ми не мали на думці очорнити ім'я героїв», – написала одна із сестер в Instagram.
Фото: скриншот
Сестри додали, що у їх батька було «специфічне ставлення до культури поховання». Тому вони не бачили нічого поганого у своєму вчинку. Пізніше дівчата переоцінили його, тому видалили відео й перепросили в українців за свою поведінку.
Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом наруги над могилами (ч. 2 ст. 297 ККУ). Нині вирішується питання про повідомлення їм про підозру.Дівчатам загрожує обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.
Ідентифікація загиблого батька: служив в 95-ій бригаді
Ім'я бійця, на могилі якого танцювали дві його доньки, вдалося ідентифікувати, написала на своїй сторінці у Фейсбук журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва.
Боронив державу та навчав дітей
За словами журналістки, чимало людей написало, що, ймовірно, "батько чинив домашній аб'юз". Але ні, усе було інакше.
"Він з 2014 року був на війні. Спочатку в 79 бригаді, потім у 95 бригаді. Часто читав лекції для молодших класів у школах Києва", – відзначила вона.
Прізвище журналістка вирішила не зазначати, тому що в полеглого бійця є інші родичі, які перебувають у шоковому стані від такої слави.
"Також хочу зазначити, що чоловік не належав до екзотичних культур та релігій, тому коментарі "а в деяких культурах на могилах прийнято…" також трошки не за адресою", – підсумувала Данилюк-Ярмолаєва.