24 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • Польські перевізники погрожують перекрити кордон з Україною: що вони вимагають

Польські перевізники погрожують перекрити кордон з Україною: що вони вимагають

  • Фото: ukr.net
  • 3 листопада, 2023 10:49

З шостого листопада польські перевізники проводитимуть блокаду руху вантажного транспорту в знак протесту на польсько-українському кордоні поблизу пунктів: «Корчова-Краківець, «Гребенне-Рава Руська», «Дорогуськ-Ягодин».

Про це повідомив співголова блокади організатор протесту поблизу пункту пропуску «Корчова-Краківець» Томаш Борковський у коментарі Укрінформу.

Польські прикордонники мають кілька вимог до українських перевізників:

  • Повернути дозвільну систему для українських перевізників, яка була скасована із початком транспортного безвізу;
  • Посилити правила перевезень за ЄКМТ;
  • Заборонити українським перевізникам реєструватись у Польщі;
  • Створити окремі черги на всіх кордонах для порожніх фур, у Є-черзі для авто на номерах ЄС та отримати доступ до української системи «Шлях».


Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури (МІУ) Сергій Деркач в інтервʼю Forbes сказав, що такі вимоги неможливо виконати.

«Вимоги польських перевізників – нереалістичні, із них складається враження про відсутність бажання розвʼязати проблему. е спроба польських перевізників перекрити кордон для українських перевізників-конкурентів та створити собі преференції», — зазначає Сергій Деркач.

Наразі кордон з Польщею перетинає близько 40-50 тисяч вантажівок на місяць, що становить вдвічі більше, аніж до війни. Отож, польські перевізники, які домінують на європейському ринку вантажних перевезень, бачать у цьому загрозу.


Фото: zn.ua

Організатор заходу Томаш Борковський зазначив, що протест почнеться 6 листопада о 12-й годині (13 годин за київським часом) одночасно у трьох точках неподалік кордону з Україною.

За словами організатора, протест офіційно зареєстрований польськими перевізниками у місцевих органах влади до 3 січня 2024 року.

Борковський наголосив, що проїзд гуманітарної та військової допомоги не балотуватиметься. Протест спрямований не проти України, а за рівні можливості.

«Ми хотіли б взагалі не організовували цю блокаду. Якщо буде виконано наші вимоги, то ми не протестуватимемо. Проте, станом на сьогодні не видно, що з нами хтось хоче розмовляти», — каже Томаш.

За словами організатора, в сучасних умовах роботи, польським перевізникам доводиться чекати по 10-12 днів на виїзд з України. Він підкреслив, що українські водії можуть чекати вдома, проте польським доводиться стояти біля кордону.


Фото: logist.today

Поділитись

Новини по темі: