У Житомирі на базі обласного медичного центру вертебрології та реабілітації 1 листопада відбувся відкритий форум єднання ветеранської політики. У ньому взяли участь представники державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесу, а також самі ветерани.
Мета зібрання — об’єднання зусиль суспільства для вирішення проблем, з якими стикаються ветерани та обмін досвідом у їх вирішенні. Таку ціль визначає Віктор Софілканич, голова правління Благодійного Фонду “Перемоги та відновлення”. Він є організатором форуму.
“Ми започаткували серію форумів єднання в кожному регіоні, аби об’єднати громадські, благодійні та бізнес-організації навколо адаптації, соціалізації і підтримки ветеранів. Хочемо зробити спільну платформу для обміну досвідом по всій Україні, тому що в одних регіонах вже може бути певне розуміння, як боротися з якоюсь проблемою, з якою стикаються ветерани, а в інших регіонах люди можуть зіткнутися з тією ж проблемою вперше. Також на базі цих форумів ми хочемо організувати декілька масштабних проєктів, і масштабувати їх з регіонів на всю Україну”, — говорить Віктор Софілканич.
Фото: Віктор Софілканич
Під час форуму також обговорювали державну політику у справах ветеранів, актуальні можливості для їх навчання, самореалізації, працевлаштування та відкриття власної справи. Представники обласного центру зайнятості розповідали про можливості, які вони можуть запропонувати колишнім військовослужбовцям, а підприємці-ветерани поділилися власним досвідом у відкритті бізнесу.
Олег Абайханов, голова ГО “Ветерани російсько-української війни Попільнянщини” приїхав на форум поділитися своїм досвідом повернення військового до цивільного життя. Чоловік є двічі ветераном: спочатку воював в Афганістані, а після 2014 року — у війні з росією. Олег розповідає: інтегруватися в суспільство йому допомогла робота, адже він потрапив у колектив, де частиною його колег були такі ж ветерани, як і він.
“Я вважаю, що в кожній громаді, навіть в селі, обов'язково має бути місце, куди ветеран може прийти і поспілкуватися з такими ж ветеранами. Я зараз намагаюсь в Попільні створити щось на зразок ветеранського простору, в якому ми зараз знаходимось. Щоб люди могли туди приходити, спілкуватися один з одним, шукати можливості для самореалізації та професійної реалізації”, — говорить Олег Абайханов.
Фото: Олег Абайханов
Цю думку поділяє і Яків Стакан, голова об’єднання ветеранів АТО “Гуртом легше” з Коростеня. Чоловік розповідає: для нього та його побратимів подібні зустрічі, які вони проводили щонеділі до 2022 року, були справжньою розрадою.
“Нині 90% чоловіків із нашої спілки нині знову воюють. Я й сам, відвоювавши з 2014 по 2015 рік, 25 лютого 2022 року повернувся з Польщі і, як кадровий офіцер, взяв під своє командування стрілецьку роту. Демобілізувався у 2023 році по досягненню 60 років. Після того мені знадобився майже рік, аби повернутись до цивільного життя. Приїхав сьогодні на форум, аби знайти однодумців, познайомитися з новими людьми, дізнатися щось нове для себе та корисне для своєї ветеранської організації, аби й далі допомагати хлопцям”, — розповів Яків Стакан.
Фото: Яків Стакан
Також під час форуму обговорювали шляхи підтримки дітей ветеранів і полеглих воїнів, важливість шанобливого ставлення до ветеранів у суспільстві та труднощі, з якими вони зіштовхуються.