21 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Події
  • На Житомирщині збільшилася кількість дитячих травмувань: однією з причин є самокати

На Житомирщині збільшилася кількість дитячих травмувань: однією з причин є самокати

  • Фото: Суспільне
  • 28 травня, 2024 10:07

Цьогоріч у Житомирській області на понад 700 випадків збільшилася кількість травмувань дітей порівняно з аналогічним періодом минулого року. Упродовж п'яти місяців до Спеціалізованого центру з надання допомоги дітям з гострою травмою КНП "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" звернулися 3663 людини, тоді як за аналогічний період 2023 року їх кількість складала 2960.

Про це йдеться у відповіді "Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні" Житомирської облради на запит Суспільного Житомир.

У відповіді на запит, зокрема, сказано, що кількість госпіталізованих дітей через травмування на самокатах збільшилася вдесятеро, оскільки у 2023 році за п'ять місяців до лікарні потрапили троє неповнолітніх, тоді як у 2024 році за аналогічний період зафіксували 30 випадків госпіталізації.

"Упродовж п'яти місяців 2024 року кількість дітей, які отримали травми через самокати становить 56 осіб, з них 30 госпіталізували. За 2023 рік кількість дітей, які отримали травми через самокати за аналогічний період становить 20, з них троє госпіталізовані", — поінформували представники дитячої лікарні.

Серед видів травм були й інші, які також на кілька десятків випадків побільшали. Зокрема, у 2024 році через шкільну травму постраждали на понад 200 дітей більше, ніж за цей період у 2023 році.

  • Відтак до лікарні через шкільну травму звернулися 532 дитини, тоді як у 2023 році — 299 неповнолітніх.
  • Внаслідок дорожньо-транспортних автопригод кількість травмувань також побільшала: у 2024 році — 36, тоді як у 2023 році — 19 випадків.
  • З-поміж побутових травмувань також можна спостерігати прогресивну статистику: у 2024 році — 2998 травм у побуті, а у 2023 році — 2556 випадків те за п'ять місяців.
  • Із невеликим відривом різняться вуличні травми: у 2024 році — 74 випадки, тоді як у 2023 році — 69 звернень.

Запит Суспільного до "Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні" Житомирської облради

У зв'язку зі збільшенням електросамокатів у Житомирі та кількістю травмувань через них Суспільне Житомир звернулося до управління патрульної поліції в Житомирській області, аби дізнатися, чи були звернення, які так чи інакше стосувалися використання електросамокатів та аварій за їх участі.

У відповіді на запит, зокрема, йдеться про те, що облік на запитувану інформацію не ведеться.

"З урахуванням викладеного інформуємо, що в УПП в Житомирській області в ДПП, відповідно до параметрів, зазначених у запиті, облік не ведеться, у зв'язку з чим надати запитувану інформацію не представляється за можливе", — йдеться в документі.

Запит Суспільного до управління патрульної поліції в Житомирській області. 

Поділитись

Новини по темі: