У селі Вереси 11 листопада переселенці отримали ключі від модульних будинків. У них проживатимуть 155 людей. Кожен будинок має площу 45 квадратних метрів і має дві спальні, кухню-студію та ванну кімнату. У помешканнях є меблі та побутова техніка – плита, пральна машина та електросушарка для рушників. Опалюватимуть кондиціонерами, які є в кожній кімнаті.
Серед тих, хто вже найближчим часом заселиться у модульний будинок – переселенка з Луганщини Олена Степаненко з донькою. Її чоловік – військовослужбовець ЗСУ.
“Ми сьогодні тут вперше. Житло нам подобається, – каже Олена. – Ми дуже раді, що нам вдалося його отримати. Звісно, трішки далеченько до самого міста, де є лікарня і вся інфраструктура, але все одно ми задоволені. Усе необхідне для комфортного проживання тут є”.
В іншому модульному будинку проживатиме Марія Лук’янчук з Краматорська разом із донькою.
“Враження переповнюють і сльози на очі навертаються. Нарешті матимемо свій куточок. У спальні поставимо клітку з папужками. По орендованих квартирах скитались, тяжко було увесь цей час. У доньки чоловік військовослужбовець, переконав нас виїхати. А у нас там було житло – і в мене, і в неї”, – говорить жінка.
Модульне містечко побудували на основі Меморандуму про партнерство між Житомирською ОВА, міською радою та Товариством Червоного Хреста, який підписали 25 серпня 2022 року.
Для побудови містечка Житомирська міська рада виділила земельну ділянку, а також профінансувала спорудження інженерних мереж: водопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення та електропостачання. Були підготовлені фундаменти, прокладений майже кілометр центрального водогону та центральної каналізації, а також змонтовано каналізаційну насосну станцію. На ці заходи з бюджету міста спрямовано 46 мільйонів гривень. А встановлення та облаштування самих будинків профінансувало Товариство Червоного Хреста Італії.
За словами голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергія Сухомлина, спочатку планували 40 будинків, але завдяки ефективній роботі усієї команди, вдалося побудувати 56.
Людей, які вже найближчим часом заселяться в ці будинки, обирали зі списку зареєстрованих на отримання тимчасового житла переселенців. Це люди з Донеччини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини, Миколаївщини, Житомирщини, а також з Автономної республіки Крим та Запорізької області. Серед них сім’ї військовослужбовців, люди, які втратили житло внаслідок збройної агресії, сім’ї, які з дітьми та люди, які мають інвалідність. Для останніх, зокрема, у містечку передбачені три будинки, оснащені пандусами та внутрішніми поручнями.
Також на території модульного містечка облаштовані 10 укриттів, є генератори, а на самих будинках встановлені сонячні панелі. Переселенці проживатимуть у них безкоштовно, сплачуватимуть лише за комунальні послуги.
Начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко розповів, що наступним кроком із забезпечення соціального житла є будівництво ще 116 квартир у провулку Червоному, 60 в Житомирі, яке розпочалося у 2023 році. Туди планують поселити понад 400 людей.