27 липня, 2024
Ми в соцмережах

Зарахування у школи і садочки Житомира без реєстрації - як діяти

  • Фото: Ілюстративне
  • 11 травня, 2024 16:56

У соцмережах поширюються повідомлення про проблему зарахування дітей до шкіл та дитячих садків Житомира. Без підтвердження реєстрації місця проживання заяви не приймають. Зокрема, у телеграм-каналі «Новини Житомира/pzhytomyr» з’явилася публікація про такий випадок.

«Це що за нововведення про школу? В школу потрапити в перший клас не можемо бо немає прописки. Проживаємо в місті. Школи відмовляють. Довідка з ОСББ не підходить. Відділ освіти також відмовляє», — зазначено у дописі. 

Фото: скриншот

Цікаві коментарі, де користувачі пишуть про таку ж проблему.

Фото: скриншот

Журнал Житомира звернувся по роз’яснення ситуації у департамент освіти Житомирської міської ради.

Як влаштувати дитину в школу без реєстрації в Житомирі

 

Діти, які не мають реєстрації у Житомирі, можуть бути зараховані в тутешні школи. Саме громада, в якій зареєстрована дитина, повинна забезпечити їй освітні послуги. Якщо дитина з іншої громади хоче вчитися в Житомирі, слід спрямувати належне цій дитині фінансування за місцем обраного навчання. Батькам слід звернутися у свою селищну раду для розв’язання проблеми. Тобто, тут має спрацювати правило «гроші ходять за дитиною». На навчання дитини у житомирській школі йде 39 тис грн на рік.

«Потрібно звертатися до своєї громади з проханням надати можливість навчання в житомирських школах. Ви просите перерахувати цю суму з бюджету своєї громади до бюджету Житомирської територіальної громади. Після укладення договору дитина зможе навчатися відповідно до цього документа», — розповідає Світлана Ковтуненко, перший заступник директора департаменту освіти Житомирської міської ради.

Аналогічно, Житомирська громада оплачує навчання своїх дітей у спеціалізованих школах. На ці заклади з бюджету йде по 135-137 тис грн на рік за кожну дитину. Така практика успішно діє вже 4 роки.

Фото: Суспільне

Порядок оформлення в школу дітей з сімей учасників бойових дій

 

Для сімей учасників бойових дій працює аналогічний алгоритм оформлення в школу. Однак, у департаменті освіти допомагають оформити лист в громаду, де зареєстрована родина. 

«Якщо один із батьків є учасником бойових дій, вони звертаються до нас, ми будемо самостійно писали листи в громаду. Ми будемо працювати з громадою. До нас звертається велика кількість батьків, які є учасниками бойових дій. За останні два дні я підписала близько 12 таких листів».

Як влаштувати в школу чи садок дітей ВПО

 

Якщо сім'я має статус ВПО, то потрібно звертатися з цією довідкою. Дитині нададуть можливість вчитися в Житомирі, - запевнили в департаменті освіти. 

Як ВПО зареєструйтеся і тоді приходьте до нас в першу чергу. Ми одразу врегулюємо це питання”, - наголосила Світлана Ковтуненко. 

Якщо не вдається оформити дитину до житомирської школи чи дитсадка, варто звертатися до департаменту освіти по допомогу та консультацію. Тут обіцяють розглянути кожен конкретний випадок. 

Фото: Ілюстративне

Наразі у житомирських школах переповнені класи. Таку інформацію наводять в департаменті освіти. У місті навчається понад 5 тисяч дітей із Житомирського району. Це можна порівняти з чисельністю 2,5 великих шкіл. 

«Ми не можемо мати класи із 30 або 36 учнями, оскільки встановлена норма за законом - 24.  Ми хочемо, щоб у нас діти навчалися, а не просто збиралися в класі. Якщо укриття площею 700 м², призначене для 600 дітей, то ми не можемо приймати ще дітей з інших громад, тому що ми навіть наших дітей не можемо помістити», — пояснює Світлана Ковтуненко.

Посадовиця констатує нестачу коштів у місцевому бюджеті на зарплати вчителям. Йдеться про дефіцит у 70 млн грн.

Журнал Житомира раніше писав як оформити пільги на харчування у школах і садочках до 50%.

За кордоном перебуває понад 500 тис школярів, а українською в школах вчаться 99% - звіт мовного омбудсмена.

Поділитись

Новини по темі: