30 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Висміював зовнішність однокласниці: у Коростені суд розглядав справу про булінг у ліцеї

Висміював зовнішність однокласниці: у Коростені суд розглядав справу про булінг у ліцеї

  • Фото: Коростень.today
  • 4 квітня, 2024 19:52

У Коростені суд розглядав справу щодо булінгу в міському ліцеї № 7. Конфлікт стосувався учня й учениці 9-го класу. За дії, вчинені хлопцем, мала відповідати його матір. Однак суд закрив справу, не знайшовши складу адмінправопорушення, пише видання Коростень.today.

Постанову щодо вказаної справи про адміністративне правопорушення (за ст. 173-4 ч.3 КУпАП (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу)) Коростенський міськрайонний суд Житомирської області ухвалив 7 березня 2024 року. У Єдиному державному реєстрі судових рішень постанову оприлюднили 13 березня.

«…неповнолітня дитина (…) вчинив дії психологічного характеру, а саме: ображав нецензурною лайкою, висміював зовнішній вигляд в навчальному закладі КМЛ№7 в м. Коростені вул. Музейна, 1 до однокласниці неповнолітньої ОСОБА_2, (…), дані дії були у часу освітнього процесу систематично, тобто він вчинив булінг», – йдеться у постанові.

У судовому засіданні мати хлопця не визнала себе винною у вчиненні адмінправопорушення. А захисник подав до суду клопотання про закриття провадження в справі, оскільки «обвинувачення є неконкретизованим, не відповідає визначенню булінг та його ознакам (…). В протоколі не зазначено, які саме насильницькі дії були вчинені ОСОБА_4 по відношенню до ОСОБА_5. Не додано беззаперечних доказів систематичності вчинення дій, які можна розцінювати як правопорушення за ч.3 ст.173-4 КУпАП. Час скоєння правопорушення не відповідає дійсності, оскільки 25.12.2024 ОСОБА_3 взагалі не було в школі, так як хворів».

Свою позицію захисник доводив копією витягу з класного журналу про відвідування учнів 9-В класу за грудень 2023 року та довідкою від КНП «Центр ПМСД» Коростенської міської ради про те, що хлопець перебував на амбулаторному лікуванні з 22.12.2023 по 27.12.2023 з діагнозом «ГРВІ».

«Крім того, зазначений протокол про адміністративне правопорушення не містить також і відомостей про: систематичність (повторюваність) діяння…», – зазначено у матеріалах суду.

До слова, неповнолітній хлопець у судовому засіданні зазначив, що конфлікт з однокласницею дійсно є, і він двосторонній. А дівчина підтвердила, що конфліктна ситуація існує давно.

Проте, заслухавши учасників, свідків та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що «матеріали не містять належних доказів вчинення неповнолітнім ОСОБА_3 25.12.2023 р. булінгу неповнолітньої ОСОБА_2, за що ОСОБА_1 як матір неповнолітньої особи, яка у віці від 14 до 16 років вчинила дії (…), несе відповідальність».

Врешті, суд постановив провадження у справі закрити у зв`язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Коростенський міськрайонний суд Житомирської області.

Поділитись

Новини по темі: