24 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Випускники 9 і 11 класів на Житомирщині отримуватимуть премії за особливі досягнення

Випускники 9 і 11 класів на Житомирщині отримуватимуть премії за особливі досягнення

  • Фото: wikimapia.org
  • 7 лютого, 2024 11:39

На Житомирщині преміюватимуть випускників 9 і 11 класів, які отримали медалі, свідоцтво з відзнакою за підсумками навчання або склали хоча б один з предметів Національного мультипредметного тесту не менш ніж на 180 балів. Сума винагороди становить 10 000 гривень.

Про це журналістам Суспільного розповів Станишівський сільський голова Юрій Матвійчук.

Відповідне рішення прийняли на сесії Станишівської сільської ради.

«В цьому році буде спільне відзначення випускників. У нас три ліцеї, і одинадцятикласники вирішили, що ми будемо централізовано здійснювати відзначення наших випускників. Ми вирішили стимулювати випускників, і не лише 11 класів, але й 9. Нам потрібні спеціалісти. Хоч ми і не віддалена громада, знаходимося біля Житомира, але у нас є велика потреба в спеціалістах різних категорій. Хочеться, щоб наші випускники здобували вищу освіту і потім поверталися і знаходили робочі місця в своїй громаді», — зазначає Юрій Матвійчук.

В проєкті рішення сесії про преміювання та заохочення випускників вказані суми премій, які залежать від досягнень ліцеїстів:

  • одноразове преміювання для випускників 11 класів, нагороджених Золотою та Срібною медалями, здійснюється у вигляді грошової премії у розмірі 10 000 гривень та 8000 гривень відповідно;
  • одноразове преміювання випускників 11 класів, які склали зовнішнє незалежне оцінювання (або Національний мультипредметний тест) на 180-200 грошовою винагородою у розмірі 3000 гривень (без урахування оподаткування) за кожен окремий результат;
  • одноразове преміювання для випускників 9 класів, які отримали свідоцтво з відзнакою, здійснюється у вигляді грошової премії у розмірі 5000 гривень.


Голова Станишівської сільської ради наголошує, із бюджету громади великий відсоток, в порівнянні до доходів загального фонду, іде на соціальний захист. На його думку, це вкрай важливо сьогодні.

Щодо школярів, то в громаді останні п'ять років є преміювання сільського голови найкращих учнів не лише за досягнення в освіті, культурі, а й у спорті.

«Це премія приурочена, як правило, до останніх дзвоників. В цьому році ми також маємо збільшувати розмір цієї премії, бо 2000 гривень це недостатньо», — підкреслює Юрій Матвійчук.

Раніше Журнал житомира повідомляв про одноразову допомогу на народження дитини у Станишівській громаді.

Поділитись

Новини по темі: