10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • В Житомирі відновлюється робота проєкту публічної школи для дітей «Ти маєш вплив»

В Житомирі відновлюється робота проєкту публічної школи для дітей «Ти маєш вплив»

  • Фото: знімок екрану відео радіоефіру Житомирська хвиля
  • 20 червня, 2022 12:44

Проєкт публічної школи для дітей «Ти маєш вплив» представляє собою можливість для старшокласників навчитись володіти інструментами електронної демократії. Дане поняття включає в себе такі процеси як написання петицій, звернень та запитів.

Діяльність проєкту «Ти маєш вплив» було призупинено з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну, проте в середині червня його діячами було повідомлено про відновлення роботи.

Про це було заявлено реалізаторкою проєкту в Житомирі та засновницею громадської організації «Ендшпіль», Ольгою Іванюк, в одному із прямих етерів радіо Житомирська хвиля.

Спонукають до участі в даному проєкті саме підлітків, оскільки, за словами організаторки, коли громадяни стають повнолітніми, вони не мають певних знань. Проєкт дає теоретичні знання, які далі можна легко використовувати на практиці.

«Наша мета, щоб до 18 років діти вже знали, що таке запит публічної інформації, для чого він потрібний, як впливати на те, що відбувається в твоєму місті, як запобігти проявам корупції або боротися проти неї»,- підкреслює Ольга Іванюк.

Даний проєкт почав своє існування лише у лютому 2022 року і був розрахований на 50 учнів. Тепер курс має новий формат, що робить його більш доступним. Перше заняття після тривалої паузи відвідало аж 75 учнів, повідомляє Ольга Іванюк.

«Я була здивована, що це були не лише підлітки й студенти, а й держслужбовці і, навіть, працівники правоохоронних органів. І, напевно, це добре. Треба, щоб всі учасники процесу зрозуміли, що ці інструменти не тільки є – їх можна використовувати. Тому що коли корупція стає публічною – вона помирає», - наголосила Ольга Іванюк.

Вона навела приклад як саме за допомогою електронних інструментів вдасться подолати корупційні схеми:

«Наприклад, коли можна написати запит і дізнатися скільки коштів було виділено на ремонт даху в твоїй школі і коли він ремонтувався останній раз. І можливо не потрібно збирати кошти на ремонт з батьків».

Під час тренінгів в рамках проєкту публічної школи «Ти маєш вплив» залучаються фахівці різних сфер, що забезпечує максимально якісне та зрозуміле пояснення що таке корупція та як з нею боротись. 

 

Поділитись

Новини по темі: