Ми в соцмережах

В Україні спростили ЗНО, скасували державну атестацію та вступні іспити

  • 25 березня, 2022 14:42

В Україні через бойові дії спростили зовнішнє незалежне оцінювання, скасували державну атестацію та вступні іспити. Відповідний законопроєкт № 7132 ухвалила Верховна рада 24 березня.

Так, після ухвалення законопроєкту:

  • випускники шкіл у 2022 році звільняються від проходження державної підсумкової атестації;
  • вступна кампанія у виші проходитиме за спеціальною процедурою без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування.

Порядок вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти невдовзі має затвердити Міністерство освіти та науки України.

Парламенатрі наголошують, що ЗНО спростили лише на рік через війну з Росією.

"Вступна кампанія до українських вишів цього року не скасовується, але пройде за спеціальною процедурою, над якою зараз працюють представники Комітету з питань освіти і науки разом з Міністерством освіти і науки. Це буде простий, зрозумілий, а головне – прозорий механізм вступу. Наше головне завдання – зберегти інтелектуальний потенціал України та дати абітурєнтам чіткий план дій", – зазначила народна депутатка Юлія Гришина.

Абітурієнтам можуть запропонувати мультипредментний онлайн-тест з трьох предметів: української мови, історії України та математики.

Тест абітурієнти мають проходити в безпечних місцях у липні 2022 року.

Наразі розглядається можливість організувати його проведення при посольствах та консульствах України за кордоном.

Поділитись

Новини по темі: