В місті Житомирі знаходиться 32 школи, проте 11 із них не мають спеціальні сховища.
Про це повідомило Суспільне.
Заступниця директора міського департаменту освіти Світлана Ковтуненко розповіла, що наразі у кожній школі міста проводяться ремонтні роботи для створення або дообладнання сховищ.
«В 11 закладах у нас зовсім немає приміщень, які можна назвати укриттям. Просимо залучати педагогічних працівників і батьків, які можуть допомогти. Це та сила, яка дасть можливість за короткий час підготувати місце для укриттів. Що стосується фінансової підтримки, то вона буде», - повідомляє Світлана Ковтуненко.
В школах, які не мали укриттів, для їх обладнання використовують шкільні тири та коридори. Директорка одного з таких закладів розповіла, що ремонтні роботи такого типу обійдуться школі в 50 тисяч гривень.
«Це є укриття для учнів, є ще одне укриття для персоналу. У нас в тирі є вентиляція, але її треба відремонтувати. Сподіваюся, що будуть виділені певні гроші на це. Необхідно провести інтернет. У нас вже є домовленість. Також потрібно зробити туалети. Плануємо поставити біотуалети. Що стосується питного режиму, то буде бутильована вода. Освітлення у нас є. На крайній випадок є генератор», - каже Тетяна Омелянчук.
В ще одному закладі працівники вирішили обладнати сховище власними силами. Вчителі та технічний персонал декілька днів поспіль працюють для облаштування безпечного місця для укриття під час повітряних атак. Про це повідомляє одна з вчительок школи.
«Робимо укриття, щоб наші діти з першого вересня могли зайти у відкриту школу і вчитися офлайн. Наші працівники, які працюють у закладі, всі зацікавлені, щоб школа з першого вересня відкрилася»,- говорить Олена Курінна.
Ще одна загальноосвітня школа міста Житомира обладнує під укриття шкільний тир та цокольний поверх. Директорка школи зазначає, що в такому приміщенні може одночасно перебувати 300 людей. Навчальний процес в закладі планується зробити у три зміни для створення відповідних умов.
«Пристосованого укриття у нас немає. Під тимчасове укриття можемо переобладнати наш тир і частково підвал. Ми зараз займаємося облаштуванням підвальних приміщень. Там має бути суха або цементна підлога. У нас є проблеми, тому що не дуже вдалий вихід. Також треба провести експертизу вентиляції, оновити за новими технологіями освітлення», - розповідає Жанна Кононенко, директорка школи.