Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • У Житомирському держуніверситеті припинять викладати російську мову та літературу

У Житомирському держуніверситеті припинять викладати російську мову та літературу

  • Фото: Horker / wikipedia
  • 27 травня, 2022 8:51

У Житомирському державному університеті ім. Франка з наступного року остаточно припиняють викладати російську мову та літературу. 

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на директора Інституту філології та журналістики ЖДУ Олексія Башманівського.

"На сьогодні в інституті філології та журналістики навчається 460 студентів. І серед них – чотири громадянини Туркменістану, які є здобувачами спеціальності "Середня освіта. Російська мова і література. Зарубіжна література та англійська мова". Крім того, вісім років тому з початком війни на сході України до нас приїхали 24 студенти, які продовжували навчання саме на спеціальності "Російська мова". До того вони навчалися у Луганському та Донецькому університетах. І з того часу у нас існувала певна традиція підготовки громадян саме з цієї спеціальності", – каже Олексій Башманівський.

За словами Башманівського, це останній випуск спеціальності. В грудні 2022 року студенти-магістри з Туркменістану закінчують навчання. З отриманим дипломом Житомирського держуніверситету вони матимуть можливість викладати російську або ж англійську мови чи зарубіжну літературу.

Ректор університету Галина Киричук розповідає, що попит на вивчення російської мови та літератури впав у 2014 році.

"У такий спосіб самі абітурієнти показали своє ставлення до цієї спеціальності і до цієї мови. Російська мова не викладалася в університеті, як предмет для інших спеціальностей. Вона викладалася лише на спеціальності, де безпосередньо вивчається російська мова та література разом із середньою освітою та іноземною мовою", – зазначила Галина Киричук.

Як повідомляв "Журнал Житомира", в новому навчальному в школах Житомира не вивчатиметься російська мова.

Поділитись

Новини по темі: