27 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • У ліцеях Житомира запрацює ще один вид «дистанційки»: діти вчитимуться у зручний для них час 

У ліцеях Житомира запрацює ще один вид «дистанційки»: діти вчитимуться у зручний для них час 

  • Фото: ілюстративне / unsplash
  • 7 червня, 2023 13:41

З 1 вересня для дітей Житомирської громади запрацює ще одна форма здобуття освіти – дистанційне навчання як окрема форма навчання. 

Осередок дистанційного навчання організовується на базі ліцею №4, інформує міська рада.

"Таке нововведення спрямоване на те, щоб охопити навчанням дітей, що наразі перебувають за кордоном  і  не мають змоги приєднатися до навчання в українській школі в першій половині дня, бо відвідують освітні заклади в іншій країні", – наголошують в міській раді.

Розклад занять, навчальний план, кількість уроків, проведення контрольних робіт – все буде підлаштовано під дітей. 

В департаменті освіти пояснюють: "Дистанційка як окрема форма у нас не використовувалася у "чистому вигляді". Діти вчилися очно з елементами дистанційних технологій. Тобто дитина вдома під час першої зміни відвідує уроки за розкладом, а  вчитель – на екрані. Таке навчання називається "очним з використанням дистанційних технологій". У законодавстві прописано, що під час війни можна використовувати таке навчання. Кількість уроків не скорочується, форма роботи така ж, як і для дітей, які ходять в школу. Зараз йде мова про ще одну форму навчання – коли діти вчитимуться дистанційно тоді, коли їм зручно".

Якщо після опитування батьків виявилося, що з чотирьох класів 28 дітей хочуть навчатися з використанням дистанційних технологій, така форма буде забезпечена цим здобувачам освіти у навчальному закладі, де вони вчаться. 

Якщо ж опитування показало, що тільки декілька учнів обрали форму навчання з використанням дистанційних технологій, батькам цих дітей за їх згодою запропонують дистанційну форму навчання в ліцеї №4.  

Таким чином, у 2023/2024 навчальному році форми здобуття освіти залишаються такими ж, як і в попередньому, – очне навчання (коли учень відвідує заклад), очне навчання з елементами дистанційних технологій (коли учень вчиться вдома, але розклад та навчальний план збігається з очним), педагогічний патронаж (для дітей, які за станом здоров’я не можуть щодня відвідувати школу й навчатися в колективі), сімейна форма навчання (батьки самі навчають дітей, учнів атестують двічі на рік), екстернат (учень вчиться самостійно, один раз наприкінці року атестується). Плюс до всього запропонована дистанційна форма як окрема форма здобуття освіти, розрахована насамперед для житомирських дітей, що перебувають за межами України.

Поділитись

Новини по темі: