21 червня, 2024
Ми в соцмережах

Старий автобус реставрували під кафе у навчальному закладі на Житомирщині

  • Фото: Суспільне
  • 30 травня, 2024 19:58

В Олевському професійному ліцеї на Житомирщині реставрували старий автобус під кафе. Кореспонденти Суспільного Житомир дізнавалися, як відбувся ремонт.

Проект втілили учні разом з майстром з виробничого навчання Сергієм Хланем.

За словами учня Олевського професійного ліцею Дмитра Шапордана, автобус був страшний.

Ви не уявляєте, який цей автобус стояв. Ми коли гуляли, то бачили цей автобус, він був страшний. Ми прийшли в ліцей, Сергій Миколайович запропонував цього автобуса зробити і реставрувати. Я фарбував у синій колір капота та ліпив наліпки", — сказав Дмитро.

Фото: Учень Дмитро Шапордан, Суспільне 

Сергій розповів, що реставрували старий автобус впродовж місяця 15 учнів ліцею.

Фото: Автобус, який перетворили у кафе, Житомирщина, травень 2024 рік, Суспільне

Ідея виникла з того, що прийшов час випускної роботи з учнями. Керівництво мені запропонувало одну з таких робіт — це відреставрувати під кафе автобус, який у нас знаходився в занедбаному стані та навіть вже списаному з балансу. І почалася ця вся ідея. З кожною ідеєю хлопців я погоджувався. Я давав напрямок, а вже саму ідею втілювали хлопці. З великим задоволенням приходили та виконували цю роботу кожний", — каже Сергій Хлань.

Фото: Сергій Хлань, майстер з виробничого навчання в Олевському професійному ліцеї

На реставрацію автобуса витратили 8 тисяч гривень.

"Кошти були перераховані учнями за виробничу практику на підприємстві. Учні пішли працювати на підприємство. 50 відсотків виробничої практики приходить на рахунок ліцею. Ті хлопці, які залишилися зі мною, тими коштами ми зробили ремонт цього автобуса-кафе", — додав Сергій Хлань.

Сергій Хлань 17 років працює в Олевському професійному училищі. Зараз він розробив новий проєкт — створити для учнів кабінет "Майстерня-лабораторія". Щоб знайти гроші на цей проєкт він подав заяву на участь у Національній премії Global Teacher Prize Ukraine.

Метою для цього став приз від цієї премії — один мільйон гривень. Переможець може витратити на свій власний проєкт. Проєкт я також свій подав. Це створення кабінету майстерні-лабораторії з сучасними тренажерами для зварювального виробництва, електромонтажного виробництва, де учні можуть вдосконалюватись у теоретичному навчанні", — сказав Сергій Хлань.

Фото: Майстер та учні Олевського професійного училища, Суспільне

Журнал Житомира писав, що Житомирська громада виплатить стипендії для обдарованої молоді: розпорядження.

Сільський ліцей на Житомирщині планують відремонтувати за 77,9 мільйона гривень.

На благодійному ярмарку ліцеїсти зібрали 100 тис грн для ЗСУ.

Поділитись

Новини по темі: