17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • Рада ухвалила закон про субсидії книгарням та державну допомогу українцям на придбання книжок

Рада ухвалила закон про субсидії книгарням та державну допомогу українцям на придбання книжок

  • Фото: Ілюстративне
  • 22 травня, 2024 20:04

Парламент проголосував за законопроєкт, який стимулюватиме розвиток видання і продажу книжок та передбачає субсидії від держави українським книгарням на відшкодування оренди приміщень. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі, передає Еспресо. 

22 травня Верховна Рада України ухвалила закон про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження. Законопроєкт №11251 передбачає субсидії книгарням та державну допомогу на придбання книжок українцям.

Парламент прийняв одразу в цілому №11251 удосконалення механізму щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, стосовно державної субсидії українським книгарням на відшкодування витрат на оренду майна", – повідомив Железняк.

Законопроєкт підтримали 299 депутатів.

Рада ухвалила закон про субсидії книгарням та державну допомогу українцям на придбання книжок

Як уточнила у facebook одна з ініціаторок законопроєкту Євгенія Кравчук, закон розблокував видачу українцям сертифікатів на придбання книг та субсидій на оренду приміщень під книгарні. Усе це вже враховано бюджетом, тому додаткових витрат з державної казни, за словами Кравчук, не буде.

З 2024 року книжкові сертифікати на суму 908 грн отримають 18-річні українці, а з припиненням воєнного стану – також один з батьків при народженні дитини", - пояснила народна депутатка.

Скористатися цим правом можна буде з 1 липня, "сертифікат" діятиме протягом 1 року, а також можна зробити це через Дію. Також закон передбачає надання книгарням державних субсидій, які компенсуватимуть орендну плату за приміщення. 

Журнал Житомира раніше писав, що вийшла книга про легендарного собаку Козака - Вартовий Євромайдану.

Поділитись

Новини по темі: