16 липня, 2024
Ми в соцмережах

Незалежне тестування вчителів розпочато 9 березня

  • Фото: Мережа
  • 9 березня, 2024 17:16

9 березня в Україні розпочався перший етап щорічної сертифікації освітян. Із Житомирщини на цьому етапі — незалежне тестування професійних знань та умінь — долучилися 93 педагоги із більшості громад. 

Тестувати власні професійні знання та компетентності прийшли 52 вчителі початкових класів, 30 вчителів української мови та літератури і 11 вчителів математики. Про це Суспільному розповіла заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Людмила Марцева.

"У цьому році ми відзначаємо хорошу явку освітян із Житомирщини на першому етапі сертифікації професійних знань та вмінь. Із трьох областей, в яких ми організовуємо цей процес, — Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській саме педагоги із Житомирщини виявилися найактивнішими", — розповіла Людмила Марцева.

Посадовиця Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти відзначила високий рівень організації процесу тестування, який відбувся на базі житомирського міського ліцею №28. Також розповіла, що упродовж трьох годин, які були відведені на незалежне тестування, не було жодних порушень. А деякі учасники виконали завдання швидше, ніж було передбачено.

Найбільше педагогів, за словами Людмили Марцевої, у цьому році тестувалося з Житомирської громади, а також зі Звягельської, Коростенської, Коростишівської, Андрушівської та інших громад.

"Бланки із виконаними завданнями передадуть на перевірку, і за деякий час освітяни дізнаються, чи допущені до наступного етапу сертифікації", — сказала заступниця керівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Реєстрація на сертифікацію професійних знань та умінь вчителів у 2024 році тривала з 15 до 31 січня, але обмежувалася квотою.

Цього року в Україні вчителі вп’яте сертифікують власні професійні вміння та навички. У Житомирській області квоту на участь у сертифікації у повному обсязі вибрали тільки вчителі початкових класів. Вчителі математики та української мови й літератури її не добрали. Зокрема, із можливих 39 місць для вчителів математики вибрали 15, а з 40 можливих для вчителів української мови та літератури — 22.

Загалом на участь у цьому процесі в Україні зареєстрували 2 984 учасники.

Що таке сертифікація педагогічних працівників

 

Сертифікація ― це оцінювання фахових знань та професійності педагогів. Її влаштовують щорічно у три етапи. Перший — це тестування з предмету, психології та педагогіки, далі ― самооцінювання майстерності, та експертне вивчення практичного досвіду.

Для того, що взяти участь у кожному наступному етапі сертифікації, потрібно правильно виконати 60 відсотків завдань.

Участь у сертифікації добровільна. Але заробивши сертифікат, упродовж майбутніх трьох років вчитель має доплату 20 відсотків, яка нараховується йому із місцевого бюджету.

Поділитись

Новини по темі: