25 грудня, 2024
Ми в соцмережах

На Житомирщині відбувся традиційний серпневий освітянський форум

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 28 серпня, 2024 9:26

27 серпня обговорювали стратегічні цілі та пріоритети освітньої галузі, а також рішення, що дозволяють рухатися вперед, навіть в надскладних умовах повномасштабної війни.

Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

Цьогоріч форум став ще більш масштабним, до кращих представників освітянської спільноти області приєдналися їх колеги з інших областей. Також Участь у форумі взяли радниця Президента України з питань підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, координатор громад від ПРООН Георгій Федорук.

"Форум не випадково відбувся у Радовелі. Адже саме тут завдяки зусиллям мецената Михайла Весельського побудовано біотехнологічний ліцей, який є прикладом того, якою може бути сучасна українська освіта. Цей заклад є символом того, що за підтримки небайдужих людей, які вкладають серце в навчання наших дітей та розвиток рідної місцевості можна досягти неможливого.  Освіта є фундаментом для успішного майбутнього нашої нації та Держави. Саме тому Житомирська обласна військова адміністрація, спільно з командою освітян, робить усе можливе, щоб створити безпечні та якісні умови для навчання дітей навіть під час воєнного стану", - написав Бунечко.

Також зазначається, що наразі 95% закладів дошкільної освіти області працюють очно або в змішаному форматі, охоплюючи майже всіх дітей дошкільного віку. 

 Лише цьогоріч на Житомирщині було побудовано, відремонтовано та облаштовано 115 укриттів в закладах освіти. Загалом з 2022 року їх кількість збільшилася майже у 4 рази. 

Завдяки цьому в закладах загальної середньої освіти області з 1 вересня 100% учнів області розпочнуть навчання в очному або змішаному форматі. 

"Житомирщина є одним з активних учасників реформи шкільного харчування, яка реалізується в Україні під егідою Першої леді Олени Зеленської. Вже модернізовано харчоблоки у 75 школах області.  В цьому році до них має додатися ще 7 нових та комфортних приміщень для харчування наших учнів. Також найближчим часом громади отримають 16 нових шкільних автобусів для безпечного підвезення дітей до навчання.  Окрему увагу приділяємо професійно-технічній освіті, якої наразі охоплено понад 7 тисяч студентів. Продовжуємо розширювати мережу навчально-практичних центрів та кваліфікаційних центрів для підготовки робітничих кадрів, які є основою нашої економіки. Зважаючи на реалії воєнного часу, розширюємо перелік професій для жінок, там де вони можуть замінити чоловіків", - зазначив начальник ОВА.

Також спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ вдалося під час війни створити мережу STEM-хабів та лабораторій в закладах освіти (17 лабораторій в 14 населених пунктах області). Тут діти отримують перші навички необхідні для опанування інжинірингових та креативних індустрій, вчаться роботі з 3D-принтерами, робототехнікою, ЧПУ-верстатами, вивчають історію та географію з використанням окулярів доповненої реальності.  Наявна мережа є гарною основою для проведення пілотного проєкту STEM-освіти, яка є пріоритетом Міністерства освіти та науки України.

Фото: Житомирська ОВА

Поділитись

Новини по темі: