24 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Батьки обурені: у Житомирі заговорили про скасування поділу класів на групи

  • Фото: pon.org.ua
  • 4 вересня, 2023 11:00

31 серпня, за день до початку навчального року батьків учнів ліцею №3 попередили, що на уроках англійської та української мови діти не будуть ділитись на групи. Батьки стурбовані, що один вчитель не зможе приділити достатньо уваги кожному учневі, що негативно вплине на засвоєння матеріалу.

Шоковані батьки звернулись до редакції ЖЖ з проханням висвітлити цю ситуацію.

«Сьогодні на батьківських зборах вчитель повідомила, що школа — заручник обставин. Їй не виділили належного фінансування, отож англійська та українська мови не ділитимуться на групи. Тобто, вчителям виходить маленька ставка і вони просто йдуть на інше місце», — ділиться мама Марія.

Наступного дня, 1 вересня, батьки пішли вирішувати питання з дирекцією Департаменту освіти Житомирської міської ради.


Фото: Журнал Житомира

Директор департаменту Валентин Арендарчук зазначив, що поділ класу на групи ініціюється тоді, коли в ньому більше 30 учнів.

«За нормативними документами клас повинен ділитися на групи від 28 учнів. У класі моєї доньки 29 учнів у класі», — зазначає одна з мам.

На зустрічі були присутні і батьки, в класі дітей яких більше тридцяти учнів, проте їх всеодно попередили про відсутність поділу на групи з 1 вересня 2023 року.

Валентин Арендарчук нагадав батькам про те, що кожна школа має свій кошторис:

«Якщо в закладі є кошти для збільшення годин і оплати вчителю, тоді будь ласка. Якщо ж заклад освіти не має коштів, а у нас є дефіцит коштів, тоді відбувається так».

За словами пана Валентина, дефіцит субвенції складає 60 мільйонів гривень.


Фото: Журнал Житомира

«Кожна школа ділить групи відповідно до свого кошторису і ми не будемо вмішуватись у фінансову складову школи. Сьогодні у нас відбудеться нарада і питання поділу на групи буде одним з ключових. Якщо класи будуть перевантажені, ми підемо на те, щоб з міського бюджету виділити додаткові кошти. Всі кошти державної субвенції контролює не область, а Україна, Кабінет Міністрів», — зазначає заступниця директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко.

За її словами, зарплата працівникам освіти видається не в повному обсязі. На сьогодні Житомирська область отримала 86%. Нестача по заробітній платі в Житомирській області таким чином складає 49 мільйонів гривень.

«Ми зі своєї сторони бажаємо надати якісне викладання англійської мови, тому що це сьогодні один з пріоритетних предметів. Клас повинен ділитись на дві і на три групи, проте питання у фонді заробітної плати», — наголошує Арендарчук.

Пан Валентин сказав, що школі варто ще раз передивитись кошторис — від чого можна відмовитись, щоб спрямувати кошти на англійську мову.

Головна спеціалістка відділу з питань організації та забезпечення освітнього процесу закладів освіти департаменту освіти Житомирської міської ради Єрмакова Ольга наголосила, що питання вже вирішено, адже ділитись на групи буде і іноземна мова, і інформатика.

«Кабінет міністрів 10 січня видав наказа про розрахунок освітньої субвенції і додав: «Варто зауважити, що у 2023 році до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів застосовується коефіцієнт 0,9. Така норма є вимушеним тимчасовим заходом, адже під час війни фінансові ресурси державного бюджету є вкрай обмеженими, а пріоритетом держави є оборона». При цьому, ми повністю забезпечили стандарт і 29 числа зібрали всю наповнюваність класів. Наша економічна служба порахувала скільки є резерв недостатності і сьогодні в нас нарада, на якій ми скажемо, що в нас ділиться і іноземна, і інформатика по наповнюваності реальних класів», — каже Ольга Єрмакова.

Вона підкреслила, що згідно з документами, клас повинен ділитися від 28 учнів на підгрупи.

Поділитись

Новини по темі: