Незвичний захід виявили бажання відвідати понад дві сотні студентів. Разом з ними прийшли й викладачі та керівники навчального закладу.
Знайомство з роботою підрозділу поліції розпочалося надворі із знешкодження імітаційного вибухового пристрою. Для цього правоохоронцям знадобилося спеціальне спорядження та інструмент для проведення дистанційного вибуху.
Друга частина заняття відбувалась уже в актовій залі, де студенти дізнались про властивості, радіус дії, силу та зони ураження різних вибухових пристроїв та снарядів: мін, гранат, сигнальних ракет тощо. Також поліцейські показали студентам їх вигляд та уламки від знешкоджених вибухівок.
Під час спілкування правоохоронці розповіли і про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка настає за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб (ст. 183 КУпАП), так звані «замінування різних об’єктів», та за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ст. 263 ККУ).
Разом із тим, начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП Житомирщини Володимир Підкуйко, наголосив, що у разі виявлення підозрілих предметів, особливо схожих на вибухові, необхідно відразу телефонувати до поліції та у жодному разі не торкатися їх.
Потому студенти змогли ближче й ретельніше розглянути зразки вибухових пристроїв та запитати поліцейських про ті чи інші важливі для них аспекти.
- Такі заняття є надзвичайно корисними для молоді. На жаль, сьогодні вибухонебезпечні предмети чи боєприпаси уже не рідкість у повсякденному житті. Але далеко не всі дорослі, не кажучи про дітей, знають, як правильно діяти в таких ситуаціях, і починають самостійно копирсатися у знахідці, таким чином наражаючи себе, подекуди, на смертельну небезпеку, - прокоментував зустріч заступник директора Житомирського будівельного коледжу Андрій Поліщук.