24 травня, 2022
Ми в соцмережах

У Житомирі планують об'єднати школу і гімназію на Польовій – вчителі проти

  • 5 вересня, 2019 11:01
  • 1779
  • 1
Нещодавно на сайті Житомирської міської ради з`явився проєкт рішення, в якому йдеться про бажання влади міста об`єднати дві школи, що знаходяться на Польовій. Мова йде про об`єднання гімназії №1 та загальноосвітньої школи №22 імені Василя Кавуна. 

У департаменті освіти міської ради пояснюють: поки що проект не затвердили. Планують проводити зустрічі з представниками вказаних шкіл, пише «20 хвилин».
 

«Ми тільки опублікували рішення, це проект, він на обговоренні, ще нічого не прийнято. Ми обов`язково будемо проводити зустрічі з працівниками школи № 22 та гімназії №1, щоб пояснити, наскільки їм буде краще, якщо вони об`єднаються. Вони будуть першими, хто змінить загальноосвітню школу на гімназію. Ми побачили, що гімназія № 1 дуже потужна, об`єднання підсилить роботу і гімназії, і 22 школи», – пояснила у коментарі заступник директора департаменту освіти Світлана Ковтуненко.  


В той же час ні депутати по округу мікрорайону, ні викладачі ЗОШ №22, ні батьки не знали про те, що подібний проект рішення є. Дізналися вони про це зі ЗМІ, і, безумовно, це викликало чимало обурення. У департаменті освіти наголошують, що «так буде краще», проте реорганізація матиме такі наслідки, як зменшення педагогічного складу, відбір дітей до навчального закладу за рейтингом, не всі діти матимуть можливість навчатися в елітній гімназії.  

На сьогодні ЗОШ №22 має все необхідне для повноцінної роботи: повний педагогічний склад – 58 працівників, близько 800 учнів школи, також є вся необхідна матеріально-технічна база для надання якісних освітніх послуг. За словами вчительки української мови і літератури ЗОШ №22 Світлани Софіюк, дана новина була ударом для викладачів школи. 
 

«У нас у п`ятницю вранці була педрада, ми обговорювали робочий розклад на рік, канікули, навчальні плани, програми, і тут через декілька днів ми дізнаємось, що гімназію № 1 і ЗОШ № 22 хочуть об`єднати. Ми дуже обурені, наш колектив проти цього об`єднання, і, наскільки нам відомо, гімназія №1 теж проти». 


Гімназія № 1 – це невеликий заклад, який має чіткій відбір учнів за рейтингом, а для якісного і повноцінного освоєння знань пропонують репетиторів та факультативи, які, безумовно, небезкоштовні. ЗОШ №22 навчає дітей різного соціального статусу, рівня знань і фінансової спроможності.

«Ніхто не думає за тих дітей, що не мають можливості платити великі кошти за навчання. Всі діти, навіть ті, що мають низький рейтинг, всі вони хочуть бути рівними, бути як інші, отримувати знання. Кожна дитина по-своєму засвоює матеріал, всі ж різні. Ми не хочемо, щоб ці діти втратили можливість навчатися», – пояснила вчителька ЗОШ №22 Світлана Софіюк. 

Що стосується скорочення кадрів, то в департаменті освіти наголосили, що ніякого скорочення педагогічного складу – не буде. 
 

«Кількість викладачів не зменшиться. Під час об`єднання йде об`єднання і учнів, і вчителів. Єдине – буде ліквідація загальноосвітньої школи як назви, але все інше буде шляхом приєднання. І буде потужна школа згідно з реформами. Завдяки об`єднанню шкіл на Польовій виграє тільки район, учні і їх батьки», – наголосила Світлана Ковтуненко. 


Під час засідання вчителів школи неодноразово звучало, що педагогічний склад категорично проти об`єднання. За їх словами, краще створити окрему гімназію № 22 ім. Кавуна, ніж знищувати заклад: «Ми хочемо бути незалежними від гімназії №1. Ми – проти цього об`єднання, нас ніхто навіть не питав. Це – ненормально», – зазначили під час засідання. 

Наразі педагогічний колектив ЗОШ № 22 підготував колективне звернення до міського голови Сергія Сухомлина. Вчителі сподіваються, що хоч таким чином зможуть зашкодити реорганізації. 
Поділитись

Новини по темі:

Комментарии

Анна Муравская
5 вересня, 2019 13:56:33

Перед тим,як публікувати статтю,потрібно запитати дві сторони,а не поширювати неправдиву інформацію!!!!