"Міскантус гігантус може стати рятівною соломинкою на шляху до енергетичної незалежності України, - впевнений він. – Ця непримхлива рослина може рости на будь-яких грунтах з низькою кислотністю".
Якщо порівнювати з лісом, то енергетична цінність міскантуса приблизно однакова, продовжує Володимир Зінченко.
"От тільки ліс потрібно вирощувати щонайменше 80 років, вихід деревини - 400 т з га, - пояснює він. - А ось з одного гектара міскантуса через 80 років буде близько 2000 тонн, тобто продуктивність гігантуса вища у чотири-п'ять разів".
При спалюванні міскантус виділяє від 16,5 - 18 МДж/кг енергії, тоді як дрова із дуба - 19 МДж, додає Володимир Зінченко.
У Житомирському національному агроекологічному університеті технологію вирощування та використання міскантуса досліджують та удосконалюють вже більше 10 років. Плантація була закладена у 2004 році.
За словами Володимира Зінченка, міскантус проводить фітореабілітацію території, тобто витягує радіонукліди з грунту.
"Із землі радіація зникає, а в рослині майже не накопичується, - розповідає він. - У якості експерименту спільно з польськими колегами ми висадили плантацію міскантусу у другій зоні радіоактивного забруднення: міскантус набирав щонайбільше 50-60 Бк/кг Цезію 137, тоді як допустимий рівень Цезію 137 щільного забруднення сягає 600 Бк/кг".
Вирощування міскантусу дозволить задіяти великі площі радіоактивно забруднених земель для вирощування біопалива і забезпечити людей роботою.