25 травня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Наука/Освіта
  • У суботу Місяць наблизиться до Землі на рекордну відстань, але Армагеддону не буде

У суботу Місяць наблизиться до Землі на рекордну відстань, але Армагеддону не буде

  • 16 березня, 2011 15:04
  • 2303
У суботу 19 березня місяць наблизиться до Землі на одну з максимально близьких відстаней, але це не викличе на нашій планеті ніяких природних катаклізмів.

Про це вчора, 15 березня, під час прес-конференції заявив директор головної астрономічної обсерваторії НАНУ Ярослав Яцків.

Вчений пояснив: Місяць обертається навколо Землі по еліптичній орбіті за 27 діб. Ця орбіта така, що в апогеї (дальньої точці) відстань між Місяцем і нашою планетою складає 405 тис. км, а в перигеї (ближній точці) воно складає 363 тис. км. Але внаслідок того, що на Місяць впливають і інші процеси, які відбуваються в космосі, ця відстань може значно зменшуватися. При цьому рекордне зафіксоване наближення нашого супутника склало 356 тис. 420 км.

- 19 березня буде одне з таких наближень, коли Місяць буде від Землі на відстані 356 тис. 567 км, тобто на 150 км далі, ніж рекорд. Але, знову ж таки, нічого страшного не відбудеться, тому що такі наближення були і в 2003-му, і в 2005-му і, в 2008-му роках і ніяких катаклізмів на Землі це не спровокувало, - пояснив Яцків.

Але вчений припустив, що таке наближення Місяця може збільшити дію так званої приливної сили на Землі, яка в свою чергу виступить у ролі спускового гачка, здатного викликати зсув тектонічних плит і спровокувати землетрус.

Нагадаємо, одна з останніх масштабних катастроф сталася 11 березня в Японії. Там стався потужний землетрус, що викликав цунамі. У результаті стихії, за деякими даними, загинуло більше 10 тисяч чоловік. При цьому стихія спричинила за собою масштабні руйнування.
Поділитись

Новини по темі: