25 травня, 2022
Ми в соцмережах

Сьогодні відбудеться перше в 2011 році сонячне затемнення

  • 4 січня, 2011 11:41
  • 2127
Перше часткове сонячне затемнення із чотирьох у 2011 році, відбудеться у вівторок, 4 січня.

Побачити, як тінь місяця закриває Сонце, зможуть жителі Європи, Близького Сходу, Середньої Азії та Північної Африки.

Затемнення почнеться о 06:40 за Гринвічем (8:40 Київ), коли півтінь Місяця торкнеться земної поверхні на півночі Алжиру. Потім тінь, рухаючись на схід, пройде через північну Африку, Європу, Близький Схід до північної Індії та північно-східного кордону Казахстану.

У максимумі затемнення, в 8:51 за Гринвічем (10:51 Київ), Місяць закриє сонячний диск на 86%. Цю картину зможуть побачити жителі Швеції, Фінляндії, Прибалтики та російського Північно-Заходу. У Копенгагені фаза затемнення досягне 82,6%, а в Лондоні - 74,7%.

На європейському Середземномор'ї, у Франції та Німеччині максимальна фаза затемнення складе близько 60%. У Парижі затемнення досягне фази в 73,2%, а в Мадриді - 57,6%.

Жителі Північної Африки і Близького Сходу зможуть спостерігати тільки, як Місяць закриє від 40% до 20% сонячного диска. У Каїрі буде спостерігатися "половина" затемнення - 55,1%, приблизно така ж картина буде видна в Єрусалимі і Тегерані. Північніше, в Стамбулі, максимальна фаза затемнення досягне 71,3%.

Всього жителі Землі у новому році можуть стати свідками шести затемнень - чотирьох часткових сонячних і двох повних місячних.

Друге сонячне затемнення відбудеться 1 червня. У точці його максимуму, яка знаходиться на узбережжі Баренцевого моря в районі російського острова Колгуєв, в Архангельській області, Сонце закриється на 60%. Це затемнення можна буде спостерігати в усій східній Арктиці, на півночі Канади, на Камчатці і в інших регіонах російського Далекого Сходу.

Перше в 2011 році місячне затемнення відбудеться 15 червня. Його можна буде побачити в Індії, на Близькому Сході, в Африці і в південній Європі. Майже відразу слідом за ним, 1 липня, буде наступне часткове сонячне затемнення. Місячна тінь лише злегка (на 0,09%) затінить сонячний диск, причому ця подія буде видна тільки в океані біля берегів Антарктиди, на південь від Південної Африки.

Наступне сонячне затемнення відбудеться 25 листопада. Воно теж буде "антарктичним" і цього разу майже повним. Сонце в максимумі затемнення буде закрито Місяцем на 90,4%. Проте бачити цю подію можна буде тільки в Антарктиді і оточуючих південний континент морях.

Останнім затемненням 2011 року стане повне місячне затемнення 10 грудня, яке можна буде побачити майже в будь-якій точці Євразії і в Австралії, а також на північно-заході Північної Америки.

Остання місячне затемнення 2010-го року сталося 21 грудня.
Поділитись

Новини по темі: