22 січня, 2025
Ми в соцмережах

Звільнили керівника Житомирської обласної лікарні Богдана Леськіва. В облраді назвали причину

  • Фото: zhitomir-online.com
  • 7 березня, 2024 14:40

Житомирська обласна рада прийняла рішення про звільнення Богдана Леськіва з посади генерального директора комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського».

Рішення було ухвалене на 19-й сесії Житомирської обласної ради.


Фото: Журнал Житомира

Під час обговорення рішення у сесійній залі виникли суперечки, адже частина депутатів стала на захист Леськіва. Серед них були Олександр Чорноморець та Сергій Крамаренко.

«Ми говоримо про центральну лікарню і людину, яка багато років працювала на цій посаді. Він підняв лікарню на високий рівень. В нашій лікарні зробили пересадку серця, запрацювала трансплантологія, відбудували нові відділення. Виявилось, що ця посада комусь потрібна, тому треба викинути достойну людину», — сказав депутат Крамаренко.

Депутат передав сім хвилин, які в нього залишись, для виступу Богдана Леськіва.

«Наш заклад надає найвищі можливості медичних послуг. Зараз непростий час, але обласна лікарня є успішним комунальним закладом. Ми не отримуємо, а заробляємо гроші. За минулий рік ми заробили 525 мільйонів гривень. Ще 100 мільйонів гривень вдалось отримати за рахунок благодійної допомоги, грантів, подарунків», — каже Богдан Леськів.

Він підкреслив, що минулого року привіз з Європи томограф вартістю 1 мільйон євро. У лікарні працює 1700 людей, розміщено 850 ліжок. У рік лікарня надає 900 тисяч амбулаторних консультацій. За минулий рік у закладі пролікували 32 тисячі пацієнтів.

«Ми зробили 18 тисяч операцій стаціонарних, 15,3 тисячі амбулаторних. Нам пацієнти вірять. Тут говорять про непропорційність заробітних плат. За минулий 2023 рік ми виплатили працівникам лікарні у вигляді премій і надбавок 140 мільйонів гривень. Так, середня зарплата заступників сягає 80 тисяч гривень. В нас є лікарі, які отримують по 150 по 200 тисяч гривень. За рік один лікар приніс 10 мільйонів гривень обласній лікарні. Ви думаєте він повинен працювати за 20 тисяч гривень? Ні», — наголошує Богдан Леськів.

Богдан Леськів сказав, що за минулий рік у обласний бюджет лікарня сплатила 118 мільйонів гривень.


Фото: Журнал Житомира

На думку депутата Олександра Чорноморця, Леськіва бажають замінити на людину, яку буде легше контролювати на посаді.

«Питання по контролю фінансових траншів. І треба поставити людину, яка буде підписувати, що потрібно, і виконувати всі доручення. Всі, хто буде голосувати, дивіться, щоб наступними у черзі не були ви. Завтра вам скажуть, що ви неефективні менеджери», — сказав Олександр Чорноморець.

На думку голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка, лікарі та менеджмент лікарні не може заробляти більше за військових та медиків на передовій.

«Ще у квітні 2022 року, коли російська нога стояла у Житомирській області, лікарі та менеджмент обласної лікарні дозволили собі отримати зарплати понад 100 тисяч гривень. Ми спілкувалися з депутатом минулого скликання Собком Тарасом, який 25 лютого одягнув військову форму та очолив медичний підрозділ ДШВ, 7 місяців провів під Запоріжжям із зарплатою в 48 тисяч гривень. Він кинув успішну лікарню і надзвичайно високу зарплату, а міг лишитись за віком в теплі і добрі, надаючи допомогу військовослужбовцям тут. Є питання моральні, а є питання аморальні. Не може людина в центрі Житомира, будучи менеджером, отримувати понад 100 тисяч гривень», — наголосив Віталій Бунечко.

Голосуванням депутати підтримали проєкт рішення про звільнення генерального директора комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Богдана Леськіва: «за» проголосували 38, «проти» - 4, утримався - 1 та ще 8 не голосували.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: