14 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Жужелиці, довгоносики, попелиця: у Житомирській області проаналізували активність шкідників

  • Фото: ілюстративне
  • 7 травня, 2023 15:32

Цьогорічна весна стала доволі складною для українських аграріїв. Посівна через незвичне березневе тепло розпочалася рано. Початок квітня видався жарким і посушливим. А вже у середині квітня тепла погода чергувалася з холодною та вітряною. Подекуди шкоди посівам і цвітінню плодових дерев завдали нічні заморозки. Температурні гойдалки негативно вплинули на розвиток сходів ярого ячменю та ярої пшениці. 

Поривчастий і сильний вітер спричинив висушування верхнього шару ґрунту та ще більше посилив вплив посухи. Однак такі погодні умови були несприятливими не лише для рослин, а й для шкідників: їхнього розвитку та розмноження. 

Про це повідомляє Держпродспоживслужба у Житомирській області.

 

Яка ситуація активності шкідників на Житомирщині

 

Зазначається, що на посівах озимих культур ураженість хворобами не перевищує економічний поріг шкодочинності.  

До 2% рослин на 5% посівних площ пошкодили личинки хлібної жужелиці. Вогнища успішно локалізуються.

Спостерігається літ чорної пшеничної, гессенської та шведських злакових мух.

Посіви озимого ріпаку в доброму стані. Однак подекуди на рослинах  розвиваються такі шкідники як стебловий капустяний і великий ріпаковий прихованохоботники, хрестоцвіті блішки. Триває літ білокрилки, капустяного білана та бронзівки волохатої.

У всіх областях, де є посіви буряка, триває вихід бурякових довгоносиків. На полях, з яких уже був зібраний урожай буряків, експерти знаходять до 2 екземплярів звичайного бурякового довгоносика на м².

У сходах гороху спостерігаються жуки піщаного мідляка та бульбочкові довгоносики, які подекуди пошкодили до 15% рослин. 

Спостерігається літ травневого хруща. Спостерігається початок виходу на поверхню ґрунту колорадського жука, за чисельності 1-2екз/м².

Плодово-ягідному саду завдає шкоди  сірий бруньковий довгоносик, яблуневим квіткоїд (пошкодивши 11% бутонів і квіток в слабкому і середньому ступені),  яблунева листоблішка(медяниця), яблунева зелена попелиця.

Нагадаємо, що Житомирщина готується до багатого врожаю: буде засіяно понад 1 мільйон гектарів землі.

Поділитись

Новини по темі: