10 серпня, 2022
Ми в соцмережах

За останні 50 років на Житомирщині зникли більше 30 видів птахів

  • Фото: Стрепет / ілюстративне
  • 7 липня, 2022 13:53

Більше 30 видів птахів зникли в Житомирській області за останнє пів століття. На цей процес впливає зміна екології, вирубка лісів, лісові пожежі, розораність полів, меліорація, браконьєрство. 

Про це повідомляє "Суспільне" з посиланням на орнітолога Миколу Весельського.

За його словами, зміни торкнулися великих представників родини дрохвових, таких як дрохва та стрепет. Нині цих видів в умовах Житомирщини вже немає.

"Щодо Поліської частини, тут, в першу чергу, постраждали птахи дендрофіли, особливо з категорії соколоподібних, хижих птахів. Орел, беркут, білоголовий сип, якого можна побачити в колекції Житомирського обласного краєзнавчого музею. Те саме стосується шуліки червоного, який теж гніздився в околицях Житомира", – каже Микола Весельський.

Моніторинг кількості видів пернатих здійснюється в кожному лісництві. За словами лісничого Тригірського лісництва Валерія Іщука, з кожним роком видовий склад птахів зменшується.

"Один з таких видів – це чорний лелека. За останні роки кількість таких обережних птахів зменшилася. В нас також були тетеруки, яких зараз щоб зустріти, то треба мати велику вдачу. До цієї ж категорії можна віднести і сову вухасту", – розповідає Валерій Іщук.

На ореол гніздування птахів негативно впливають й воєнні дії.

"На територіях активних бойових дій птахи не можуть перебувати. Вони не будуть розмножуватися, вони покидають свої місця, тому що є види, які прив’язані до місць свого гніздування, і вони вимушені у зв’язку з військовими діями покидати такі ділянки. Із зникненням окремих видів приводить до руйнації всієї системи", – додав Микола Весельський.

Поділитись

Новини по темі: