У період з 1 по 31 березня 2025 року рибоохоронні патрульні Житомирщини провели 72 рейди та виявили 50 порушень природоохоронного законодавства. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 54 заборонених знарядь лову, повідомили у пресслужбі Житомирського рибоохоронного патруля.
Інспектори Житомирського рибоохоронного патруля викрили:
- 15 грубих правопорушення (за ч. 4 ст. 85 КУпАП) згідно яких вилучили 16 знарядь лову загальною протяжністю 440 м,
- 14 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства)
- 2 протоколи за ст. 88-1 КУпАП (порушення порядку придбання чи збуту водних біоресурсів).
- 19 актів виявлення безгосподарського майна, згідно яких вилучили 43 знаряддя лову загальною протяжністю 1560 м.
Зокрема 26 березня під час проведення рибоохоронної роботи на річці Ірша поблизу села Давидівка, Житомирського району, Житомирсьої області було виявлено декілька порушень Правил любительського рибальства. Троє громадян, окремо один від одного здійснювали вилов водних біоресурсів сітками взабрід. Риби не зловили. На порушників складено протоколи про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення та направлено їх для подальшого розгляду у суді за місцем скоєння правопорушення.
Також на річці Ірша, «Водосховище Іршанське», поблизу містечка Нова Борова, Житомирського району, Житомирської області 26 березня, було виявлено двох громадян які разом здійснювали незаконний вилов водних біоресурсів сіткою взабрід. Риби не впіймали. Своїми діями вони порушили р. 4 п.1 п.п.1 Правил любительського рибальства. Зібрані матеріали направлені до суду для притягнення винних до адміністративної відповідальності за незаконний вилов риби забороненими сіткоснастевими знарядями лову.
Також 26.03.2025 року, на річці Гуйва, село Стара Котельня, Житомирського району, Житомирської області, було виявлено "горе рибалку" який сіткою взабрід намагався в незаконний спосіб добути водні біоресурси. Однак, риби не зловив. Знаряддя лову опломбовано та передано на зберігання до Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Житомирській області до вирішення справи у суді.
Раніше Журнал Житомира писав, що на водоймах Житомирщини діє нерестова заборона.