Протягом 2023 року поліцейські Коростенщини склали майже півтисячі адміністративних матеріалів за завідомо неправдивий виклик рятувальників, поліції, бригад екстреної медичної допомоги.
Про це 23 грудня повідомляє поліція Житомирської області.
Цілодобово на лінію102 звертаються громадяни, які чекають на реагування та допомогу поліції. У когось з них викрали майно, хтось розшукує рідну людину, іншого ошукали. Кожного разу на повідомлення реагує група сектору реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група, дільничні офіцери поліції. Та серед заявників бувають і ті, хто розповідає про «уявні» події, яких насправді не відбувалося, а інколи таким чином розважаються. Подекуди жартівники можуть телефонувати й декілька разів, а у цей час термінової допомоги потребує хтось інший.
"У листопаді в Коростені місцевий житель повідомив про розбійний напад на нього. Заявник стверджував, що його побив незнайомий чоловік поблизу вокзалу та забрав з кишені гроші та мобільний телефон. Поліцейські на місці з’ясували, що чоловік нетверезий, а згодом він й сам зізнався, що вигадав історію, а майно «прогуляв». Вже на Малинщині жінка зателефонувала до поліції та повідомила про утоплення матері. На виклик прибули поліцейські, які з’ясували, що родичка жива. В цей час вона та донька розпивали алкогольні напої", - зазначили в поліції.
Статтею 183 (Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб) КУпАП за завідомо неправдивий виклик пожежно-рятувального підрозділу (частини), поліції, бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань передбачено стягнення у вигляді штрафу від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.