22 січня, 2025
Ми в соцмережах

Відновлення інфраструктури, боротьба з корупцією і посилення ППО: підсумки роботи Житомирської ОВА

  • Фото: Житомирська ОВА
  • 29 грудня, 2023 16:30

У Житомирській області підбили підсумки роботи 2023 року за важливими напрямками.

Про це розповів начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Відновлення пошкодженої інфрастурктури

Одним з найважливіших питань для Житомирської області, як і для всієї країни є відновлення пошкодженої ворогом інфраструктури.

«Від початку повномасштабної війни наша область вже 118 разів зазнавала повітряних ударів з боку ворога. Протягом 2023 року Житомирщина відчула 269 повітряних тривог. Сумарно це 14 діб. Росіяни використовували для цього фактично весь свій арсенал. В області зруйновано та пошкоджено понад 4 800 обʼєктів. Понад 200 з них не підлягають відновленню», — зазначає голова Житомирської ОВА.

Спільними зусиллями держави, міжнародних партнерів, громад, бізнесу та волонтерів, Житомирській області вдалось відновити більше 2 700 обʼєктів.

На відновлювальні роботи з резервного фонду державного бюджету й інших джерел було спрямовано майже 270 мільйонів гривень. Окрім цього, мешканці області активно користуються держпрограмою «єВідновлення». 

«Житомирщина стала першою областю в Україні, де в рамках програми відновлення було з нуля побудовано обʼєкт за кошти наших міжнародних партнерів», — зазначає Віталій Бунечко.

За підтримки уряду Естонії в Овручі 1 червня 2023 року відкрився новий дитячий садочок з усім необхідним для комфортного перебування та навчання дітей, включно власне бомбосховище.

Голова ОВА нагадує, що за цей рік майже завершені роботи із монтажу другої черги садочку. На початку 2024 року очікується збільшення кількості місць у дитячому закладі удвічі.


Деокуповані території

Окрема увага приділялась деокупованим територіям Житомирщини.

«Під час окупації, та невдовзі після неї, росіяни артилерійськими обстрілами і ракетними ударами зруйнували та пошкодили у Народицькій громаді понад 600 житлових будинків і складських приміщень. Не пошкодував ворог і церкви Різдва Пресвятої Богородиці, яку побудували у 1862 році», — каже пан Віталій.

У перші ж дні звільнення до деукованих сіл почало повертатись життя. Обласна та районні військові адміністрації, громади та волонтери забезпечували людей гуманітарною допомогою. Сапери розміновували прибудинкові території, дороги, інфраструктуру та поля. Енергетики та газовикі лагодили комунікації.

Житомирська обласна військова адміністрація відновила майже всі пошкоджені у Народицькій громаді будинки. Матеріали для відновлення взяли з обласного резерву та за кошти державного бюджету.

Росіяни знищили 4 мости і відрізали більше 10 населених пунктів від логістики. Мости успішно відбудовані завдяки тісній співпраці ОВА, громади, державної транспортної служби та проєкту відновлення України United24.

Допомога Херсонщині

Як зазначав раніше ЖЖ, Житомирщина активно допомагає відновлювати деокуповані території Херсонщини.

«В рамках проєкту «Пліч-о-пліч», будівельники з Житомирщини обстежили 162 обʼєкти, з яких відновлено 73. На проведення робіт Житомирська обласна військова адміністрація виділила понад 36 мільйонів гривень», — зазначає Віталій Бунечко.


Посилення протиповітряної оборони

Працювали на Житомирщині і над посиленням протиповітряної оборони. Для ударів по області російські війська активно використовують дрони-камікадзе, тому обласна адміністрація зробила все, щоб забезпечити область засобами та силами для відбиття таких атак.

«Створено спеціальний зенітно-кулеметний підрозділ, який несе службу виключно на території нашої області. Крім того, в громадах створено мобільні вогневі групи. Загалом захист повітряного простору області здійснюють більше ста мобільних вогневих груп», — каже керівник Житомирської ОВА.

Кожна з груп забезпечена кулеметами, транспортом, прожекторами та іншими необхідними засобами.

Безбарʼєрність. Турбота про ветеранів 

Набула особливого значення розбудова безбарʼєроного простору. Спільно з міністерством у справах ветеранів Житомирська область започаткувала низку проєктів підтримки ветеранів. Вони включають медичну, психологічну, соціальну, професійну та фінансову підтримку.

«Вже зараз при медичних закладах працює 31 мультидисциплінарна реабілітаційна команда, до складу якої входять медичні спеціалісти і соціальні працівники. В 95% громад вже створені ветеранські хаби або місця надання адміністративних та соціальних послуг», — каже Віталій Бунечко.

97% будівель та приміщень підвідомчих закладів соціальної сфери, 95% закладів охорони здоровʼя та 92% закладів освіти в області пристосовані для вільного доступу для людей з інвалідністю та маломобільних громадян. В області діє 8 служб соціальних таксі.

Боротьба з корупцією

Ще одним важливим напрямком роботи Житомирської ОВА стала робота в рамках проєкту «Прозорість та підзвітність», яка створена для забезпечення рівноправності між владою та громадянами.

«За даними моніторингу розвитку ООН, Житомирська ОВА була визнана одним із лідерів гарантування інформаційних прав в умовах воєнного стану. Наші фахівці провели оцінку корупційних ризиків, розробили практичні методи щодо їх мінімізації та усунення», — наголошує пан Віталій.

За оцінкою НАЗК, Житомирська область входить до лідерів запровадження програми боротьби з корупцією. За два місяці роботи групи «Прозорість та підзвітність» вдалось зекономити понад 32 мільйони гривень бюджетних коштів.

«Ми констатуємо зменшення тендерів, нагальна необхідність яких є неочевидною. Відзначаємо готовність громад відміняти оголошені раніше закупівлі, якщо вони виглядають недоцільними під час війни», — підкреслю керівник ОВА.

Поділитись

Новини по темі: