В державних лісогосподарських підприємствах Житомирської області працює 27 лісопожежних станцій. Вони укомплектовані у повному обсязі особовим складом, пожежними автомобілями та технікою й готові ліквідовувати пожежі. Про це повідомили у Житомирській обласній військовій адміністрації.
В ОВА зазначають, що в перші місяці війни головною проблемою лісівників були пожежі, що викликані ворожими обстрілами з літаків та гвинтокрилів, падінням уламків ракет або літальних апаратів. Наразі ж особливості роботи дещо змінилися. Від спеки почали детонувати боєприпаси, що не розірвалися раніше.
Для захисту лісових масивів від пожеж лісівниками області вже влаштовано понад тисячу кілометрів мінералізованих смуг.
"Пам’ятаючи про сумний досвід масштабних лісових пожеж 2020 року, лісівники Житомирщини цього річ, наперекір війні, заздалегідь потурбувалися про створення захисних мінеральних смуг на межі з Зоною відчуження ЧАЕС. Для цього довелося залучати важку техніку та саперів, адже ці території були заміновані окупантами. Це дозволило мінімізувати втрати від лісових пожеж, що вирували на територіях Зони відчуження розграбованих окупантами", - інформує військова адміністрація.
Наразі лісівники забезпечені усім необхідним устаткуванням для гасіння пожеж. Лісівники Житомирщини у разі необхідності можуть використовувати 88 пожежних автомобілів, таку ж кількість пожежних модулів. А всі працівники забезпечені спеціальним спорядженням.
Для постійного моніторингу пожежної ситуації в області працівники лісогосподарських підприємств використовують квадрокоптери та телевізійні системи спостереження.
Загалом з початку року лісівникам Житомирщини вдалося локалізувати та загасити 45 великих пожеж на території близько 50 гектарів.