27 квітня, 2024
Ми в соцмережах

У Житомирській області демонтували ще один пам'ятник більшовицькому ватажку Миколі Щорсу

  • Фото: mistaua.com
  • 27 червня, 2022 10:08

На Житомирщині демонтували пам’ятник більшовицькому ватажку часів радянсько-української війни Миколі Щорсу.

Про це повідомляє Telegram-канал "Декомунізація.Україна".

Пам'ятник було встановлено в селі Білошиці на місці загибелі Щорса.

Зазначається, що раніше чиновники демонтували з пам'ятника лише зображення Миколи Щорса, проте прізвище з іменем лишили.

Нагадаємо, в травні у Коростені також демонтували пам'ятник Миколі Щорсу.

 

Хто такий Микола Щорс

 

Щорс Микола Олександрович один з військових ватажків більшовиків під час радянсько-української війни. 

Період життя Щорса з квітня до серпня 1918 року залишається темною плямою, що в радянські часи була щедро заповнена міфами та легендами. Можна з упевненістю сказати, що не відповідають дійсності ні його зустріч з Леніним, ні його партизанське минуле в Сибіру або ж інші бойові звитяги.

З 22 вересня 1918 року — командир Богунського полку в складі Першої української радянської дивізії. Від листопада 1918 року Микола Щорс одночасно з посадою командира полку поєднував обов'язки командира 2-ї бригади, до складу якої, крім Богунського, входив також і Таращанський полк. 6 лютого 1919 року о 10-й годині ранку Богунський полк під командуванням Щорса узяв Київ. 

7 березня 1919 року Армія Української Народної Республіки заволоділа містом Бердичів. Уже 9 березня в район міста прибув начальник Першої української радянської дивізії Микола Щорс, якому доручили ліквідувати загрозливе для більшовиків становище. Внаслідок запеклих боїв, у яких разом зі щорсівцями взяли участь Іваново-Вознесенський полк, два бронепотяги з Луганська, а також озброєні місцеві робітничі дружини, 19 березня війська Української Народної Республіки розбито й відкинуто до Новограда-Волинського. Бердичів захопили більшовики. 

Загинув Микола Щорс 30 серпня 1919 року в бою на Житомирщині за нез'ясованих обставин. Поховано у вересні 1919 року в Росії, на православному Всіхсвятському цвинтарі міста Самара.

У 1930-тих рр. образ Щорса почала активно використовувати радянська пропаганда.

Поділитись

Новини по темі: