22 грудня, 2024
Ми в соцмережах

У селі Березівка, де на смерть збили дівчину, місцеві роками перебігають трасу через відбійники

  • Фото: Суспільне
  • 17 листопада, 2023 15:38

У селі Березівка Житомирського району два тижні тому на смерть збили дівчину, яка переходила трасу у невстановленому місці. Попри наявність надземного переходу, який розміщений у 50 метрах, місцеві продовжують переходити трасу там, де їм зручно.

Як повідомляє "Суспільне Житомир", для цього люди навіть обладнали дерев'яні східці, за допомогою яких зручніше перелазити через відбійники.

Житель села Роман розповів, що місцеві жителі перебігають тут дорогу вже понад десять років.

"Тут школа, дитячий будинок, багато людей ходить і всі поспішають, — розповідає Роман. — Тут їде автобус і щоб швидше до зупинки дістатися, люди ходять через відбійники, бо поки піднімуться на міст, поки спустяться, то це займає багато часу. Тут спеціально поставили колодки, щоб бігом перебігти, бо автобус зупиняється, і люди біжать, щоб встигнути на нього".

Селяни розповідають, що надземним переходом користуються рідко. За їх словами, зручніше лізти через відбійники.

"Як старій людині піднятися на той міст? Зробили б тут підземний перехід, то було б добре, а так люди стрибають по відбійниках через дорогу. Через міст ходять переважно діти або хто трохи молодший, а всі інші йдуть через відбійники. Легше ж ногу через відбійник перекинути, аніж піднятися на міст", — розповів місцевий житель Петро.

Про несанкціонований перехід у селі Березівка знають у Службі автодоріг області. За словами заступника начальника Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Житомирській області Юрія Ходаковського, облаштовувати ще один перехід тут за умови того, що у 50 метрах розташований пішохідний міст, є недоцільним. 

Не можна і фізично обмежити доступ пішоходів до цієї ділянки, адже встановлення, наприклад, високого паркану обмежить оглядовість та перекриє виїзд на трасу з прилеглих вулиць.

"Там буквально у кількох метрах є надземний пішохідний перехід. Всі заходи безпеки на дорозі ми забезпечуємо. Це встановлення знаків, розмітка, обмеження швидкості, камери спостереження. Тобто заходами пасивної безпеки ми дорогу забезпечуємо, але особисту безпеку забезпечити не можемо, бо не можемо вести за руку кожного пішохода", — зауважив Юрій Ходаковський.

 

Смертельна аварія

 

Зранку 3 листопада патрульна поліція повідомила про ДТП у Житомирській області на автодорозі Київ — Чоп.

Згодом з'явились подробиці: в аварії загинула 18-річна дівчина, а за кермом автівки був народний депутат.

Нардеп Андрій Ніколаєнко підтвердив, що збив пішохода на трасі в Житомирській області. Він запевнив, щоб був тверезим і не порушував правил.

9 листопада Печерський районний суд Києва обрав Андрію Ніколаєнку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Поділитись

Новини по темі: