16 липня, 2024
Ми в соцмережах

У двох селах Житомирської області оголошено 40-денний карантин через африканську чуму свиней

  • Фото: ілюстративне
  • 13 червня, 2024 14:07

Інцидент трапився 11 червня. Результати експертизи підтвердили підозру на африканську чуму свині. Запроваджено карантинний режим терміном на 40 діб. До захисної зони віднесено села Швайківка та Райки.

Про це повідомляє Бердичівська районна військова адміністрація.

«Африканська чума свиней — дуже небезпечна інфекція, що швидко поширюється серед поголів'я свиней. Вона абсолютно безпечна для людини, але характеризується стовідсотковою смертністю серед хворих тварин. Щороку спеціалістами Держпродспоживслужби та ветеринарної медицини проводиться роз'яснювальна робота з населенням щодо небезпечності цієї хвороби, від якої, на жаль, немає щеплення. І яка характеризується стовідсотковим рівнем смертності серед інфікованих тварин. Саме виявлення збудника африканської чуми на території одного з приватних домоволодінь Бердичівського району стало причиною проведення протиепізоотичної комісії під головуванням начальника Бердичівської районної військової адміністрації Людмили Димидюк за участю голів територіальних громад (доєдналися до роботи в режимі онлайн), керівників місцевих фермерських господарств що знаходяться в зоні ризику та інших відповідних фахівців. Насамперед Людмила Димидюк наголосила, що усі відповідні служби мають спрацювати швидко та якісно, щоб запобігти поширенню інфекції», - йдеться в повідомленні.

Фото: Бердичівська РВА

Докладніше про ситуацію розповів під час засідання комісії начальник Управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерій Биков.

«За його словами, інцидент трапився 11 червня у селі Швайківка. У місцевих жителів померла свиня, тому вони звернулися до ветеринарних фахівців, які оглянувши труп, запідозрили африканську чуму. Відібрані проби та проведені аналізи підтвердили здогадку, після чого тіло тварини було одразу ж утилізовано, а місце її утримання продезінфіковано. Найближчим часом планується знищити безкровним способом ще дві свині, що утримувалися на території домогосподарства», - повідомляють у Бердичівській РВА.

Фото: Бердичівська РВА

Під час засідання протиепізоотичної комісії було напрацьовано спільний план першочергових заходів, які необхідно вжити задля недопущення поширення інфекції. Вогнищем зараження визначено приватне домоволодіння, де виявлено збудник захворювання. Встановлено межі захисної та спостережної зони. Запроваджено карантинний режим терміном на 40 діб. До захисної зони віднесено села Швайківка та Райки, тут під час карантину діятиме заборона забою та продажу домашніх тварин. Також забороняється ввозити та вивозити тварин, проводити ярмарки, виставки базари чи інші заходи, пов’язані з переміщенням свиней тощо.

Відповідно до розробленого плану, планується провести заходи щодо недопущення несанкціонованої торгівлі продукцією тваринного походження та щодо зменшення кількості безпритульних тварин. Спеціалістами ветеринарної медицини здійснюється подворовий обхід для визначення кількості утримуваних свиней. Заплановано організувати проведення клінічного огляду за наявним у господарствах усіх форм власності поголів’ям свиней у зоні нагляду. Керівникам фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощуванні свиней, рекомендовано перейти на закритий режим роботи.

«Маю надію, що оперативне реагування на виявлення збудника африканської чуми з боку усіх відповідних служб дозволить нам вберегти Бердичівський район від епідемії африканської чуми, яка може завдати серйозної шкоди галузі тваринництва. Звертаю увагу населення на необхідності спостерігати за станом здоров'я утримуваних свиней. Протягом усього карантинного періоду фахівці ветеринарної медицини з органами місцевого самоврядування та спеціалістами Бердичівської районної військової адміністрації спільно працюватимуть над недопущенням поширення інфекції» - зазначила начальник Бердичівської районної військової адміністрації наприкінці засідання протиепізоотичної комісії.

Поділитись

Новини по темі: