У Житомирській області привести у готовність понад 4 тисячі найпростіших укриттів. Загалом кількість підготовлених захисних споруд збільшилася майже у 2 рази.
Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
"Окремими власниками цих споруд було проведено поточні ремонти: встановлено або замінено вхідні двері, відремонтовано проводку, водопостачання, підлогу. Забезпечено запас води, харчів й медикаментів та місця для сидіння. Також в частині укриттів проведено WI-FI зв'язок", - наголосив Бунечко.
Водночас у громадах Житомирщини залишається багато сховищ, які досі не приведені до ладу і не можуть використовуватись для порятунку людей при оголошенні повітряної тривоги.
Де найгірші укриття
Незадовільна ситуація з ремонтом та облаштуванням наявних сховищ у Новоград-Волинському районі. На території Глибочицької, Оліївської, Станишівської, Тетерівської територіальних громад не готові до використання понад 40% укриттів.
У Житомирській громаді у незадовільному стані понад третина сховищ.
"Звернув увагу керівників громад на те, що сховища – це можливість порятунку для жителів ваших населених пунктів. І за майже 200 днів вже слід було привести до ладу укриття для громадян. Особливо у тих громадах де наявне перевиконання бюджету. Ми вже маємо гарний досвід упорядкування сховищ при навчальних закладах, відповідні комісії, спільно з ДСНС можуть надати практичні рекомендації щодо їх облаштування", – резюмував керівник ОВА.
Нагадаємо, у Житомирі мешканці будинку на вулиці Крошенській під час повітряної тривоги не могли скористатися укриттям, бо його затопило нечистотами.