10 травня, 2024
Ми в соцмережах

Річка терпить екологічне лихо: на Житомирщині шукають шляхи порятунку Росі

  • Фото: gрограма "Народжені рікою"
  • 15 листопада, 2023 11:20

У Житомирській області працювала міжвідомча робоча група з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення річки Рось, яка терпить екологічне лихо. Про це повідомили в Житомирській ОВА.

Рось не протікає на Житомирщині, проте її річковий басейн частково охоплює нашу область. Міжвідомча робоча група оглянула гирло річки на території Житомирської області та провела оцінку стану водокористування, визначила рівень зарегульованості течії в басейні річки Рось гідротехнічними спорудами, штучними водними об’єктами та оцінила якість води.

«Сьогодні Рось терпить екологічне лихо. Греблі, водосховища, побудовані на Росі, сильно збільшили площу випаровування. Водозабори (особливо гігантський водовід на Умань) різко знизили швидкість течії води. Використання населенням фосфатних порошків і відсутність належних очисних споруд призвело до засилля річки синьо-зеленими водоростями. Рівень річки впав на 1 метр в середній течії», — зазначив Олександр Краснолуцький, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Фото: ОВА

 

Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський вказав на основні проблемами басейну р. Рось.

«На жаль, ми маємо проблему з низькою водністю річки, на яку впливає надмірне зарегулювання стоку греблями, гідроелектростанціями, водосховищами та ставками, значна частина яких є незаконними. На кількість води також впливають кліматичні зміни та підвищення температури повітря. Однією з проблем є «цвітіння» води й масові замори риби через скидання у річку недостатньо очищених стічних вод», — зауважив Євгеній Медведовський.

Заступник начальника Житомирської ОВА наголосив на необхідності провести відновлювальні роботи басейну р. Рось на території Житомирщини.

Фото: ОВА

 

«Хоч водні біоресурси річки Рось на території Житомирщини складають близько 10%, все ж таки є низка проблем з її водонаповненням, зокрема це обміління ставків, недбале користування водними біоресурсами, незадовільний стан водної інфраструктури тощо. Ми маємо можливості та ресурси, аби підтримувати наповнення наших водних артерій, і ця робота має бути систематичною та мати послідовний характер», — зазначив Віктор Градівський.

Річка Рось має протяжність 346 кілометрів і забезпечує водою близько 490 тисяч населення маленьких сіл і великих міст. Рось є однією з найбільш зарегульованих річок України.

Поділитись

Новини по темі: